TGS'den Çiğdem Toker'e destek: Evet, demokrasi sandıktan ibaret değildir

TGS'den Çiğdem Toker'e destek: Evet, demokrasi sandıktan ibaret değildir
Yayınlanma:
A+ A-
TGS), gazeteci Çiğdem Toker'in Cem Küçük tarafından hedef gösterilmesine tepki gösterdi. Açıklamada, "Evet, demokrasi sandıktan ibaret değildir. Gazeteci Çiğdem Toker'in bu yöndeki beyanından sonra yaratılmak istenen dezenformasyonu kınıyoruz" denildi.

Artı Gerçek - Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS), Çiğdem Toker'in seçim sonuçlarına ilişkin kullandığı ifadeler sebebiyle hedef gösterilmesine tepki gösterildi. TGS'nin açıklamasında "Sandığa saygı ama protesto hakkına, basın özgürlüğüne de saygı!" denildi.

Türkiye Gazeteciler Sendikasının (TGS) Toker'in hedef gösterilmesini kınayan açıklamasında "Evet, demokrasi sandıktan ibaret değildir. Gazeteci Çiğdem Toker'in bu yöndeki beyanından sonra yaratılmak istenen dezenformasyonu kınıyoruz. Sandığa saygı ama protesto hakkına, basın özgürlüğüne de saygı!" ifadelerine yer verildi.

NE OLMUŞTU?

Çiğdem Toker, dün Fox TV'de seçim sonuçlarına ilişkin, "Serbest seçimlerle bir siyasal iktidar el değiştirebilir mi sorusu artık kritik bir soru haline gelmiştir. Demokrasi sandıktan ibaret değildir. Demokratik protestoları kriminalize etmememiz lazım" değerlendirmesini yapmıştı.

Cem Küçük, Çiğdem Toker'i, Fox TV'de seçim sonuçlarına ilişkin değerlendirmesi üzerinden hedef göstermişti. Küçük sosyal medya hesabından "Çiğdem Toker aynı babası gibi darbeci kafaya sahip. Babası Metin Toker rahmetli Menderes’e CHP’nin Akis dergisinde yağlı urgan manşetiyle ölümle tehdit etmişti. Kızı da çıkmış seçimlerle bir siyasal iktidar el değiştirmez, darbe yapılsın diyor. Utanmazlar" ifadelerini kullanmıştı.

ÇİĞDEM TOKER, METİN TOKER’İN KIZI DEĞİL

1965 Diyarbakır doğumlu Çiğdem Toker, 14 Eylül 2016’da Cumhuriyet gazetesindeki köşesinde bu durumun bir soyadı benzerliği olduğunu yazmıştı.

Toker, Küçük'ün iddiaları üzerine sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak şu bilgileri paylaştı:

"Ortaklar Köy Enstitüsü Balıkesir Necati Eğitim Enstitüsü mezunu Türkçe Öğretmeni Töb-Der Üyesi Bugünkü iktidarın ideolojik atası MC Hükümeti'nce, kış ortasında sürgün niyetine atandığı ilçede göreve başlamak üzere giderken ölümden dönen Dinlenmesi gereken yıllarda bizi okutabilmek için özel ders veren Maaşının önemli kısmını kitap gazete dergi için ayıran Devletin bir hastanesinde acil servis sedyesinde 12 saat boyunca uzman doktor görmeden kalarak vefat eden, Hakkını aramak için elimizden geleni yapsak da şu ana kadar içimizi rahatlatan bir sonuç alamadığımız Canım Babam Erdoğan Toker Bugün seni anmam gerekiyormuş. Ruhun şad olsun."

(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar