THY'den İmamoğlu'nun Roma seyahati açıklaması: Uçak tarifeli değil, kiralandı

THY'den İmamoğlu'nun Roma seyahati açıklaması: Uçak tarifeli değil, kiralandı
İmamoğlu'nun Roma seyahatinin tarifeli bir uçuşla gerçekleştiği yönündeki iddialara dair açıklama yaptı. THY, "Gelen talep üzerine Boeing-737 uçağımız kiralama yöntemiyle tahsis edilmiştir" dedi.

Artı Gerçek - Türk Hava Yolları (THY) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu'nun İstanbul’da gerçekleştirilecek 2027 Avrupa Oyunları’nın imza töreni için kalabalık bir gazeteci grubu ile Roma’ya yaptığı ziyaretine dair açıklama yaptı. Türk Hava Yolları (THY) Basın Müşaviri Yahya Üstün'ün sosyal medyadan yaptığı açıklamada, gelen talep üzerine Boeing-737 uçağının THY tarafından kiralama yöntemiyle tahsis edildiği belirtildi.

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Türk Hava Yolları (THY) Basın Müşaviri Yahya Üstün paylaşımında, "İBB Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu ve heyetinin Roma uçuşları için tarifeli bir seferimizin tahsis edildiği yönündeki ifadelere açıklık kazandırmak isteriz. Sayın Başkan ve heyetinin Roma seyahati, tarifeli bir uçuşumuzla gerçekleşmemiş olup, Türk Hava Yolları’na gelen talep üzerine Boeing-737 uçağımız kiralama yöntemiyle tahsis edilmiştir. Tarifeli bir uçuşumuzun özel bir heyete tahsis edilmesi gibi bir durum sözkonusu değildir" ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar