Toksit zehirlenmede cinsel istismar şüphesi: 23 kişinin ifadesi alındı

Toksit zehirlenmede cinsel istismar şüphesi: 23 kişinin ifadesi alındı
Yayınlanma:
Güncelleme: 15 Kasım 2019 13:25
A+ A-
Özel bir rehabilitasyon merkezinde kalan engelli kadının ölümünün ardından cinsel saldırı şüphesiyle başlatılan soruşturmada 23 kişinin ifadesi alındı.

Uşak’ta özel bir rehabilitasyon ve bakım merkezinde 21 Temmuz'da rahatsızlanarak toksit zehirlenme şüphesiyle Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürülen, hastanede yapılan kontrollerin ardından bağırsak düğümlenmesi şüphesiyle ameliyata alındıktan sonra yoğun bakımda hayatını kaybeden zihinsel engelli Beyhan A'nın (27) ölümüyle ilgili soruşturma sürüyor.

Yapılan doktor muayenesinde cinsel saldırı emarelerinin bulunması üzerine cesedi Adli Tıp Kurumuna yollanan kadının kaldığı özel rehabilitasyon ve bakım merkezinde çalışan 23 kişinin Uşak Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Ahlak Büro Amirliği polisleri tarafından ifadeleri alındı.

Milliyet’te yer alan habere göre olayla ilgili soruşturma sürerken, engelli kadının kesin ölüm nedeni ve cinsel saldırıya maruz kalıp kalmadığı İzmir Adli Tıp Kurumunun hazırlayacağı raporla ortaya çıkacak.

NE OLMUŞTU?

Uşak'ta özel bir rehabilitasyon ve bakım merkezinde kalan zihinsel engelli Beyhan A. (27) rahatsızlanarak Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürülmüş, ameliyata alınan kadın kaldırıldığı yoğun bakım ünitesinde yaşamını yitirmişti. Doktor muayenesinde cinsel saldırı emarelerinin bulunması üzerine kadının cesedi İzmir Adli Tıp Kurumuna gönderilmişti.

Uşak Valiliğinin özel rehabilitasyon ve bakım merkeziyle ilgili başlattığı idari soruşturma ise sürüyor.

Öne Çıkanlar