Tüm köyü 'terör yanlısı' ilan etmişti: Kendi isteğiyle görev yeri değiştirilmiş

Tüm köyü 'terör yanlısı' ilan etmişti: Kendi isteğiyle görev yeri değiştirilmiş
Bitlis'te, 23 Nisan'da öğrencileriyle yaptıkları etkinliği paylaşırken tüm köyü 'terör örgütü' yanlısı ilan eden öğretmenle ilgili konuşan Bakan Tekin, açığa alma ve sürülme iddialarının doğru olmadığını söyledi: Kendi talebiyle görev yeri değiştirildi

Artı Gerçek - Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, katıldığı canlı yayında geçtiğimiz 23 Nisan'da Bitlis'te bir köy okulunda öğretmen olduğunu belirterek tüm köyü "terör yanlısı" sözleriyle hedefe koyan kadın öğretmen hakkında konuştu.

Paylaşımı sosyal medyada tepki çeken öğretmenin görevden alındığı ve sürüldüğü iddialarıyla ilgili a Haber'e konuşan Tekin, bu iddiaların doğru olmadığını, öğretmenin tamamen kendi talebi doğrultusunda ve "güvenlik gerekçesiyle" görev yerinin değiştirildiğini söyledi.

'GÜVENLİK GEREKÇESİYLE'

Tekin'in açıklaması şöyle:

"Öğretmenin bahsi geçen olay kamuoyuna yansıdıktan sonra bakanlığın aldığı tedbirleri sansasyonel biçimde kamuoyuyla paylaşan yaklaşımları iyi niyetli bulmuyorum. İki tür paylaşım oldu. Bir gazete "açığa alındı" diye, bir grup kişi de "öğretmen sürüldü" diye. Bu tür yalan haberlere itibar edilmemesini istiyorum.

Doğrusu şu: İl müdürümüz, personel genel müdürümüz öğretmen arkadaşımızla iletişime geçti. Herhangi bir nahoş olayla karşı karşıya kalmaması adına, kendisinin talebi üzerine istediği başka bir okulda görevlendirildi."

Tekin, "Görevden alınma sebebi güvenlik gerekçesiyle mi?" sorusuna da "Aynen öyle" diye cevap verdi.

NE OLMUŞTU?

Bitlis'in Tatvan ilçesine bağlı Kıyıdüzüköyü’nde öğretmenlik yapan Ayşegül Avcı, 23 Nisan'da öğrencileriyle yaptığı etkinliği sosyal medyada paylaşmış, paylaştığı fotoğrafa yazdığı not ise tepki çekmişti.

ekran-goruntusu-2024-05-03-222116.jpg

Avcı, şu ifadeleri kullanmıştı:

"Yeni atanmışım, köyün tamamı terör örgütü yanlısı. Velilerimin hepsi sosyal medyada Selahattin Demirtaş'ın fotoğrafını paylaşıyor. Ben Atatürk baskılı tişörtlerle 23 Nisan'da zeybek oynadım. Bu benim zaferimdir. Kendimle ve çocuklarımla gurur duyuyorum.(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar