Turgut Altınok'un oğlu ve gelininin de onlarca daire, dükkan ve arazisi varmış

Turgut Altınok'un oğlu ve gelininin de onlarca daire, dükkan ve arazisi varmış
Mal varlığı günlerce tartışılan AKP'nin Ankara adayı Turgut Altınok'un oğlu Hacı Mehmet Altınok ve eşi Sezin Altınok'un da mal varlıkları ortaya çıktı. Oğlu ve gelininin Ankara’da sahip olduğu taşınmazlar listesi, Turgut Altınok'unki kadar ihtişamlı!

Artı Gerçek - Yerel seçimler öncesi açıkladığı mal varlığı ile gündemden düşmeyen AKP'nin kaybeden Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Turgut Altınok'un oğlu Hacı Mehmet Altınok ve eşi Sezin Altınok'un da Ankara'daki mal varlıkları ortaya çıktı.

ALTINOK'UN MAL VARLIĞI GÜNLERCE TARTIŞILMIŞTI

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın 31 Mart yerel seçimleri öncesinde mal varlığını açıklamasının ardından gözler, AKP'nin Ankara adayı Turgut Altınok'a çevrilmişti. Altınok, bu yöndeki taleplere "Mülk Allah'ın, biz emanetçiyiz" sözleriyle yanıt vermişti ancak kamuoyunun artan baskısı sonrasında mal varlığını açıklamak mecburiyetinde kalmıştı. Altınok'un mal varlığının ihtişamlı listesi günlerce tartışılmıştı. Altınok, bu listede çocuklarının üzerine kayıtlı taşınmazları beyan etmediği gibi, banka hesaplarındaki durumu ve emtia, döviz cinsi varlıklarını da kamuoyuna sunmamıştı. Üstelik Altınok'un kardeşi Hacı Altınok ile birlikte ortak olduğu Antalya'nın Aksu mevkiinde yaklaşık 600 dairelik inşaat projesi de mal varlıkları arasında sunulmamış, söz konusu tapuları gazeteci Murat Ağırel açıklamıştı.

ANKARA'NIN DİĞER YARISI DA OĞLU VE GELİNİNİN ÇIKTI

Altınok'un 1984 doğumlu oğlu Hacı Mehmet Altınok ve 2012 yılında evlendiği Sezin Altınok'a ait taşınmazlar da ortaya çıktı.

Halk Tv'en Mustafa Balcı'nın haberine göre; Ankara Çankaya'da bulunan 140 villalık Mavi Ladin Sitesi'nde bir adet villası bulunan Hacı Mehmet Altınok'un bu taşınmazının piyasa değeri 20 milyon liranın üstünde. Altınok'un Polatlı'da 2 adet tarlası ve Ankara Yenimahalle'de İstanbul yolunun hemen üzerinde bulunan bir de büyük arsası bulunuyor.

villa.jpg

Ancak listenin en dikkat çeken bölümü Hacı Mehmet Altınok'un eşi, bir başka deyişle Turgut Altınok'un gelini Sezin Altınok'un üzerinde bulunan taşınmazlarda.

Sezin Altınok'un, hisse paydası değişmekle birlikte Ankara'nın Altındağ, Çankaya, Etimesgut, Güdül, Keçiören ve Pursaklar ilçelerinde çok sayıda arsaları, apartmanları, tarlaları ve daireleri bulunuyor.

Sezin Altınok'un tapularında pay sahibi olduğu taşınmazlar şu şekilde:

 • Çankaya ilçesi Beytepe mahallesinde bulunan 3 katlı bir bina ve arsası
 • Etimesgut ilçesi Eryaman Mahallesi'nde 32 büro ve 9 dükkanın bulunduğu ve inşaatı devam eden taşınmaz
 • Pursaklar ilçesinde Göksel Sitesi'nin bitişiğinde bulunan 2 bin metrekarelik arsa
 • Pursaklar ilçesinde Göksel Sitesi'nde bir daireKeçiören ilçesi Çiçekli mahallesinde bir daire
 • Güdül ilçesi Güneyce mahallesinde 12 bin metrekarelik bir tarla
 • Etimesgut ilçesi Yapracıkköyü Mahallesi'nde 27 bin, 23 bin ve 10 bin metrekarelik 3 arsa
 • Etimesgut ilçesi Eryaman Mahallesi'nde bir apartman ve arsası
 • Etimesgut ilçesi Elvanköyü Mahallesi'nde 30 bin metrekarelik bir arsa
 • Etimesgut ilçesi Elvanköyü Mahallesi'nde 220 bin metrekarelik bir arsa
 • Etimesgut ilçesi Bağlıcaköyü Mahallesi'nde 49 bin metrekarelik bir arsa
 • Altındağ ilçesi Battalgazi Mahallesi'nde 3 apartman ve arsası (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar