Türkiye Tek Yürek'te parayı ödemeyenler ifşa edilecek

Türkiye Tek Yürek'te parayı ödemeyenler ifşa edilecek
Yayınlanma:
A+ A-
“Türkiye Tek Yürek” kampanyasında taahhüt edilen 115 milyar 146 milyon 528 bin liranın şu ana kadar 74 milyar 200 milyon lirası yatırıldı. AFAD, ödeme yapanların listesini yayınlayacak. Böylece söz verip ödeme yapmayanlar “ifşa” edilmiş olacak.

Artı Gerçek - Büyük depremin ardından bölgeye yardım için başlatılan “Türkiye Tek Yürek” kampanyası 15 Şubat akşamı hemen tüm TV kanallarından canlı olarak yayınlandı. Gecenin sonunda 115 milyar liradan fazla para yardımı sözü verildi. Yardım parasının 74 milyar 200 milyon lirası AFAD’ın hesabına yatırıldı.

AFAD’ın ilerleyen süreçte ödeme yapan kurum ve kuruluşların listesini yayınlayacağı, böylece söz verip ödeme yapmayanların “ifşa” edileceği belirtildi.

O GECEYE DAMGA VURMUŞTU: PARAYI YATIRDI

Geceye damga vuran isimlerden biri de Yeni Çamoluk Otomotiv sahibi Hamit Duras olmuştu. Yayın sırasında Duras’ın 50 milyar TL bağış yaptığı belirtilmiş, bu kadar büyük miktar herkesi şaşırtmıştı. Ancak daha sonra düzeltme yapılmıştı. Hamit Duras’ın 50 bin TL bağışlamayı taahhüt ettiği ancak telefonla konuşulurken yanlış aktarıldığı ortaya çıkmıştı. Duras söz verdiği rakamı daha sonra artırarak 120 bin lira bağış yaptı. Bağış miktarı AFAD hesabına aktarıldı. (Kaynak)

Öne Çıkanlar