Mehmet Şimşek'e 'destek' isteyen Uğur Dündar, kendini AKP sloganıyla savundu: 'Hepimiz aynı gemideyiz'

Mehmet Şimşek'e 'destek' isteyen Uğur Dündar, kendini AKP sloganıyla savundu: 'Hepimiz aynı gemideyiz'
Yayınlanma:
A+ A-
Gazeteci Uğur Dündar "Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'e yardım etmeliyiz" mesajına gelen tepkilere yanıt verdi. Dündar, "Hepimiz aynı gemideyiz. Akıbetimiz ortak" dedi.

Artı Gerçek - Sözcü Gazetesi yazarı Uğur Dündar, "Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve ekibine hepimiz yardım etmeliyiz. Siyasi görüşlerimizi bir yana bırakıp sorunu çözmeye odaklanmalıyız" mesajına gelen tepkilere yanıt verdi.

Dündar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda 'aynı gemideyiz' vurgusu yaparak akıbetimiz ortak dedi. Dündar şu ifadeleri kullandı:

"Öylesine derin bir kutuplaşma ve ayrışma yaşıyoruz ki karşı taraftan biri, ülke yararına bir şey yapsa bile ona mutlaka "kara" dememiz gerekiyor. "Ak"diyen linç yiyor. Oysa hepimiz aynı gemideyiz. Akıbetimiz ortak. Asıl beka sorunu işte bu!.."

ÖZGÜR DEMİRTAŞ'IN DESTEK MESAJI DA TEPKİ GÖRMÜŞTÜ

Ekonomist Özgür Demirtaş'ın da sosyal medya hesabından yaptığı Mehmet Şimşek'e destek açıklaması birçok sosyal medya kullanıcısı tarafından tepkiyle karşılanmıştı. Demirtaş mesajında şu ifadeleri kullanmıştı:

"Mehmet Şimşek’e hepimiz yardım etmeliyiz. Ucundan tutmalıyız. Siyaseti bırakıp problemi çözmeye odaklanmalıyız.Bu memleket hepimizin. Durum vahim."

(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar