Urfa’da AKP ilçe başkanlığı önünde silah sıkarak kutlama yaptılar

Yayınlanma:
A+ A-
Erdoğan’ın kesin olmayan sonuçlara göre yeniden Cumhurbaşkanı seçilmesi nedeniyle Urfa’nın çeşitli noktalarında kutlamalar yapılmaya başlandı. AKP Eyyübiye İlçe Başkanlığı önünde toplanan bir grup ise silahla havaya ateş açarak kutlama yaptı.

Artı Gerçek - Erdoğan’ın kesin olmayan sonuçlara göre yeniden Cumhurbaşkanı seçilmesi nedeniyle Urfa'da kutlamalara başlandı. Cep telefonlarıyla kaydedilen görüntülerde AKP Eyyübiye İlçe Başkanlığı önünde toplanan bir grup ise silahla havaya ateş açarak kutlama yaptığı görüldü.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunun kesin olmayan sonuçlarına göre, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan yüzde 50'nin üzerinde oy almış görünüyor. YSK Başkanı Yener, 20.00 itibariyle yaptığı açıklamada Erdoğan'ın yüzde 53.41, Kılıçdaroğlu'nun ise yüzde 46.59 oy aldığını açıkladı

AKP Eyyübiye İlçe Başkanlığı önünde toplanan bir grup, kesin olmayan sonuçlara göre Erdoğan’ın yeniden cumhurbaşkanı seçilmesini havaya ateş açarak kutladı. O anlara ait cep telefonu kamerasıyla çekilen görüntüler sosyal medyada paylaşıldı.

Urfa Valiliğinden yapılan açıklamada ise “İlimizde Cumhurbaşkanı seçimi suhuletle tamamlanmıştır. Lütfen seçim sonrasını da aynı sükûn ortamında geçirelim. Kutlama amaçlı kullandığınız ancak başkalarına zarar verebilecek silah vb. her türlü unsurdan kesinlikle uzak durunuz” denildi. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar