Urfa'da bir doktor, hasta yakının saldırısına uğradı

Urfa'da bir doktor, hasta yakının saldırısına uğradı
Urfa’da Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisinde sıra yüzünden çıkan tartışmada hasta yakınlarının saldırısına uğrayan Acil Tıp Uzmanı Orhan Hagi’nin burnu kırıldı. Doktor Hagi ameliyata alındı.

Artı Gerçek- Dün akşam saatlerinde Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisinde meydana gelen şiddet olayında, acil serviste nöbetçi olan doktor Orhan Hagi, bir hastayı muayene ettiği sırada oda önünde bekleyen diğer hasta yakınları ile sıra nedeniyle tartıştı.

Kısa sürede tartışmanın büyümesi üzerine ismi öğrenilmeyen hasta yakını "Benim hastam daha acil" diyerek doktor Hagi ile bilgi işlem personeline yumrukla saldırdı.

İKİNCİ KEZ ŞİDDET GÖRDÜ

İkinci kez saldırıya uğradığı öğrenilen doktor Orhan Hagi'nin burnunda kırıklar oluştu. Olayın ardından yakalanan hasta yakını gözaltına alındı.

KENT GENELİNDE İŞ BIRAKMA EYLEMİ

Doktora saldırının ardından sağlık çalışanları, sağlıkta şiddete dikkat çekmek için kent genelinde 1 günlük iş bırakma eylemi gerçekleştirilecek.

Sözcü'den Ahmet Kaya'nın haberine göre, Hekimsen, 30 Kasım'da kent genelindeki tüm hastanelerde ve Aile Sağlık Merkezleri'nde 1 günlük iş bırakma eylemi gerçekleştirileceğini duyurdu.

Olayın ardından konuşan doktor ise şöyle konuştu:

'YARINIMI VE YARINLARIMIZI GÖREMİYORUM'

*Henüz yarım saat önce canımıza kast eden insanların(!) Canını tereddüt etmeksizin kabul edip tedavisini üstlendik. Olaydan beridir hasta bakarken bir gözüm sürekli kapıda. Gurbet elde arkama bakmadan yürüyemez oldum. İnsanlara şifa dağıtma motivasyonu ile çıktığım bu yolun sonunu, yarınımı ve yarınlarımızı göremiyorum.

'TÜKENDİK'

*Uzman hekim olarak hizmet verdiğim, dişimi tırnağıma takarak çalıştığım, kimsesiz olduğum Şanlıurfa’nın bana teşekkürü böyle oldu. Bu cehaletin, bu şımartılmışlığın bedelini ödemek istemiyoruz artık. Tükendik, bittik, yok olduk.” (Kaynak, DHA)

Öne Çıkanlar