Yapıcı'nın Gezi Direnişi sırasında çıplak arama davası 25 Nisan’a ertelendi

Yapıcı'nın Gezi Direnişi sırasında çıplak arama davası 25 Nisan’a ertelendi
Gezi Parkı protestoları sırasında, Mücella Yapıcı'nın kızı Cansu Yapıcı'nın, çıplak şekilde aranmasıyla ilgili dava 25 Nisan tarihine ertelendi.

Artı Gerçek- Gezi Direnişi sırasında Mücella Yapıcı'nın 8 Temmuz 2013 tarihinde Mücella Yapıcı'nın kızı Cansu yapıcının gözaltı sırasında çıplak aramaya maruz kalması ile ilgili dava 25 Nisan'a ertelendi.

Cumhuriyet'ten Rengin Temoçin'in haberine göre; iki kadın polis ve bir nezarethane amiri hakkında ‘işkence’ suçundan üç yıldan 12 yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan davanın bugün dördüncü duruşması, İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Duruşmaya sanık polisler Levent M., Canan B. ve Songül E. K. katılmadı.

Mücella Yapıcı ve Cansu Yapıcı’nın avukatı Meriç Eyüboğlu, "Gözaltına tanıklar onun dışında da tanıkların da dinlenmesini istiyoruz. Şüphe kalmaz diye düşünüyorum. Gözaltı koşullarını gören avukat ve milletvekili tanıklarımızın dinlenmesini talep ediyoruz’ dedi. Sanık avukatları ise, ‘Orada Siyasi suçlardan bulunmayan başka suçtan alınmış şahısları tarafsız tanıkların dinlemesini talep ediyoruz. Karşı tarafın dinlenmesini istediği avukatların ve milletvekillerinin dinlenmesini kabul etmiyoruz" ifadelerini kullandı.

Mahkeme heyeti kararı açıkladı. Başka suçtan hükümlü tutuklu Levent M.’nin bulunduğu cezaevine müzekkere yazılarak duruşma gün ve saatinde SEGBİS odasında hazır edilmesinin istenmesine, katılan vekili tanıklarının isim listesini bildirdiğinde dinlenip dinlenmeyecekleri hususunda değerlendirme yapılmasına karar verildi.

Ayrıca, İstanbul emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü'ne müzekkere yazılarak 08 Temmuz 2013 tarihinde Taksim Meydanı ve çevresinde meydana gelen olaylarla ilgili gözaltına alınan 50 şahsın organize suçlarla mücadele Şube Müdürlüğü nezarethanesinde 11 Temmuz 2013 tarihinde kadar gözaltında tutuklukları süresinde, aynı tarihlerde bu nezarethanede bu olaylar dışında başka suçlar nedeniyle gözaltında bulunan kişilerin isim listesinin ve gözaltında bulunan 50 kişinin gözaltında bulunduğu sırada ziyaretine gelen milletvekili veya görüşmeye gelen avukat varsa isim listesinin bildirilmesine karar verildi.

Bir sonraki duruşma ise 25 Nisan saat 09.30’da görülecek. (Kaynak)

Öne Çıkanlar