Yargıtay'ın AYM'yi hedef alması sonrası Avcılar Meydanı'nda 1 haftalık 'Anayasa nöbeti'

Yayınlanma:
A+ A-
Yargıtay 3. Ceza Dairesi'nin, Can Atalay ile ilgili Anayasa Mahkemesi üyeleri hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından CHP'nin TBMM'de başlattığı Adalet Nöbeti ülke geneline yayılıyor. Avcılar'da da bir hafta sürecek 'Adalet Nöbeti' başladı.

Artı Gerçek - Türkiye İşçi Partisi (TİP) Hatay Milletvekili Can Atalay'la ilgili Anayasa Mahkemesi'nin 'hak ihlali' kararı veren üyeleri hakkında, Yargıtay 3. Ceza Dairesi'nin suç duyurusunda bulunmasının ardından CHP Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) 'Adalet Nöbeti' tutuyor. CHP'nin aldığı kararın ardından Avcılar Belediyesi de Avcılar Meydanı'nda bir hafta sürecek 'Adalet Nöbeti' başlattı.

Avcılar Meydanında 1 haftalık Anayasa nöbeti

'ANAYASAL HUKUK DEVLETİ, SALDIRILARLA KARŞI KARŞIYA'

Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, 85 milyon yurttaşın ve özelde ilçedeki 452 bin vatandaşın haklarını savunan anayasa için nöbet tuttuklarını söyleyerek "Yargıtay; Anayasa Mahkemesi'ni aldığı bir karar nedeniyle bu kararı sorgulayan, mahkeme üyelerini zan altında bırakacak suç duyurusunda bulundu. Anayasa'yı konuşma ihtiyacı çıktı. Bugün Anayasamız tehdit altında.

Anayasa'nın tehdit altında olması 85 milyon yurttaşın yanı sıra Avcılar'da da 452 bin Avcılarlı'nın haklarının tehdit altında olması demek. Halkın seçtiği bir milletvekilinin hakkının ihlal edildiği yerde biz vatandaşlar ne oluruz? Diye kaygılanmaktayız. Anayasal hukuk devleti, saldırılarla karşı karşıya" dedi.

Avcılar Meydanında 1 haftalık Anayasa nöbeti(DHA)

Öne Çıkanlar