Yaşlı hastaya kötü muameleyle ilgili müfettiş görevlendirildi

Yaşlı hastaya kötü muameleyle ilgili müfettiş görevlendirildi
Yayınlanma:
A+ A-
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul'daki özel bir hastanede yaşlı hastaya yönelik kötü muameleyle ilgili olarak müfettiş görevlendirdiğini açıkladı, suçluların cezasını çekeceğini söyledi.

Artı Gerçek- Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul’daki bir özel hastanede çekildiği belirtilen yaşlı bir hastaya kötü muamele görüntüleriyle ilgili ilgili açıklama yaptı. Görüntünün kabul edilemez olduğunu ifade eden Bakan Koca, “ Başsavcılığımız adli işlemleri başlattı. Suçlular kesinlikle cezasını çekecek” dedi.

Söz konusu olay 2021 yılında Ataşehir'deki özel bir hastanede meydana geldi. Hastanede görevli personel, tedavisi süren bir kadın hastayla alay ederek bir video çekti. Sosyal medyada yayınlanan ve tepki çeken görüntülerde bir personel hastanın yüzüne para atıyor, videoyu çeken kişi ise küfrediyor.

Bakan Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Bugün medyada paylaşılan, İstanbul'da bir özel hastanede önceden kaydedildiği anlaşılan kabul edilemez görüntüler üzerine derhal Sağlık Bakanlığı müfettişlerini görevlendirdim. Duruma vaziyet edildi. Başsavcılığımız adli işlemleri başlattı. Suçlular kesinlikle cezasını çekecek." ifadesini kullandı. (HABER MERKEZİ)