Yeşil Sol Parti’nin Çanakkale’deki futbol turnuvasına polis engeli

Yeşil Sol Parti’nin Çanakkale’deki futbol turnuvasına polis engeli
Yayınlanma:
A+ A-
Yeşil Sol Parti Çanakkale Gençlik Meclisi'nin “Lı dijî şerê taybet tekoşînek bi heybet” şiarıyla başlattığı kampanya kapsamında yapmak istediği futbol turnuvası engellendi.

Artı Gerçek - Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) Çanakkale Gençlik Meclisi “Lı dijî şerê taybet tekoşînek bi heybet (Özel savaşa karşı görkemli bir direniş)” şiarıyla başlatılan kampanya kapsamında Çanakkale merkezinin Barbaros Mahallesi’nde bulunan Dardanel Spor Tesisleri’nde düzenlemek istediği futbol turnuvası polisler tarafından engellendi.

FUTBOL TURNUVASINA POLİS ABLUKASI

Yeşil Sol Parti Gençlik Meclisi üyesi bir kişi, turnuvayı Halkların Demokratik Partisi (HDP) Gençlik Yürütme Kurulu ve Gençlik Eğitim Komisyonu üyesi Ozan Yıldız’ın anısına yapmak istediklerini belirterek, polislerin futbol turnuvası için “Resmi bir evrak almanız gerekiyor” dediğini aktardı. Bunun üzerine ilgili yerlere gidip evrak almaya çalıştıklarını ancak böyle bir şey için izin evrakına gerek olmadığı cevabı aldıklarını söyleyen Meclis üyesi, “Biz sahaya geldik herhangi bir sorun yoktu. Turnuvanın maçına son 5 dakika kalmıştı. Halı sahanın çalışanı bizi çağırdı ve ‘Çıkın ben ışıkları kapatacağım’ dedi. Sebebini sorduk, ‘Halı saha müdürünün emri’ dedi. Sonra ışıkları kapattı. Burada 4, 5 saha var. Biz bu duruma tepki gösterince diğer sahada oynayanları da çıkardı. Daha sonra bizim diğer takımların maçı başladı. Gençler ışığı açtı. Oynamaya başladık. O yine kapattı. Bu 3, 4 kere olunca. Halı sahanın sahibi geldi ve bize, ‘Polis beni tehdit ediyor, baskı uyguluyor’ dedi. Sonra polisler geldi ‘Özel mülke dokunuyorsunuz’ dedi. Bizi ablukaya aldılar ve gözaltı araçları getirildi. Kimlik kontrolü yapmak istediler. Uzun süre ablukada bizi beklettikten sonra bıraktılar” ifadelerini kullandı. (MA)

Öne Çıkanlar