Sıla'nın avukatı: Basına yansıyanın dışında fotoğraflar varArtı Gerçek

Şarkıcı Sıla, Ahmet Kural tarafından darp edildiğine dair şikayette bulunmuştu.Şarkıcı Sıla’ya şiddet uyguladığı gerekçesiyle dün yapılan şikayet üzerine hakkında soruşturma başlatılan oyuncu Ahmet Kural, İstanbul Adalet Sarayı, Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddet Suçları Soruşturma Bürosu Savcısı İlkay Ağır tarafından ‘Şüpheli’ olarak ifadeye çağrıldı.

Sıla, dün İstanbul Adalet Sarayı'na giderek şiddet gördüğü gerekçesiyle Ahmet Kural'dan şikâyetçi olmuştu. Şikâyet üzerine savcılık, Ahmet Kural'ı ifadeye çağırdı.

Savcılık olaya şahit olan Sıla Gençoğlu’nun şoförünün de arasında olduğu 2’si kadın 3 kişinin ifadesini aldı.

Öte yandan Sıla'nın avukatı da konuyla ilgili yeni bir açıklama yaptı. Avukat Rezan Epözdemir'in açıklamaları şöyle:

Bir kısım tanıklar beyanda bulunmak istedi. Birisi beyanda bulunacak. Soruşturmanın gizliliğiyle ilgili.

Bu tanıkları olaya ilişkin bilgiye haiz olan tanıklar olacak. Bunlar bir şekilde sabah bir kısmı magazin programlarında da yer aldı. Menajerine de mailler atılmış. Başsavcılık makamı uygun gördü, tanıklar dinlenecek.

Soruşturmanın bir an önce nihayete ermesini bekliyoruz biz. Varsa kanun arama özgürlüğümüzü kullanacağız. Yoksa da saygı duyacağız.

"BİR KADIN SANATÇININ SALDIRIYA MARUZ KALMASI KABUL EDİLEMEZ"

Sıla’nın psikolojik durumu merak ediliyor. Biraz önce yanındaydım. Tabi çok zor, kabul edilebilir değil. Bir kadının, sanatçının saldırıya maruz kalması kabul edilemez.

Benzer travmaları gördük. Sıla'nın da yaşadıkları kolay değil. 45 dakika süren ağır şiddet var. Bizi aradığında da olayın şokunu yeni atlatmıştı. Ertesi gün doktora götürdük. Koruma talebimizi de başvurmuş olduk.

Dosyada başka fotoğraflar da var. Sadece 2 fotoğraf yok. Morali iyi. Kadın kuruluşlarının, siyaset kurumunun desteği var. Bu onu ayakta tutuyor. Bu şiddet gören kadınların bir haykırışı. Şiddet gören her kadın hak arama özgürlüğünü kullansın.

Sıla gibi Türkiye'nin en tanınmış sanatçılarından birisinin hayal ürünü, kurgusal bir şekilde böyle bir şey varmış gibi kendini duvardan duvara vurup morarttı mı? Böyle bir şey olabilir mi? Adli tıp raporu bellidir. Olayın nasıl olduğu bellidir. Basına yansıyanların dışında fotoğraflar var. Pazartesi günü şüphelinin ifadesine başvurulacak.

Tanıklardan bir tanesi şoförü. Diğer ikisi de bizatihi olayı gördüğünü bildiğini iddia eden basın kuruluşlarına da ulaşan iki tane hanımefendi. Biz de tanımıyoruz Başsavcılık makamı onu da dinleyecek.

AHMET KURAL: BAŞTA SILA OLMAK ÜZERE TÜM KADINLARDAN ÖZÜR DİLİYORUM

Sıla'nın suç duyurusunda bulunduğu Ahmet Kural, sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.

"Benimle ilgili amacım aşan ifadeler, gerçek olmayan şeyler söylenmiş olsa da benden kötü sözler işitmeyeceksiniz" diyen Kural, "Ben çok üzgünüm. Bunu yaşadığım için, kadına şiddetle anıldığım için, böyle bir konunun parçası olmaya imkan verdiğim için" ifadelerini kullandı.

Açıklamasında "Tüm kadınlardan özür diliyorum" diyen Kural, "Ne olursa olsun, böyle bir olayın bir tarafı olduğum için, başta Sıla olmak üzere tüm kadınlardan özür diliyorum. O gece, benimle paylaştığı şeyleri itidalli bir şekilde karşılayabilmeliydim. Herkesin ayıbı kendine diye düşünmeliydim. Kadına şiddet konusundaki toplumda oluşan hassasiyeti, saygı ile karşılıyorum. Bu olaydan ben de birçok ders çıkardım. Hayatımın bundan sonrasında da çıkardığım bu derslerin gereğini yerine getirmek için çalışacağım. Bu yüzden ilk etapta bu gereklere odaklanacağım" dedi. (HABER MERKEZİ)

BAĞLANTILI HABERLER