Ankara'da AKP önündeki eylemde ikinci gününde de gözaltıArtı Gerçek

KHK’li Cemal Yıldırım gözaltına alındı. Askeri öğrenci olan ve müebbet hapis cezası istenen oğlu için eylem yapmak isteyen Melek Çetinkaya da bina önünden uzaklaştırıldı.


Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraç edilen ve işe iade talebiyle her gün Sakarya Caddesi’nde oturma eylemi yapan Büro Emekçileri Sendikası (BES) üyesi Cemal Yıldırım, eylemini dün itibarı ile AKP Ankara İl Başkanlığı önüne taşımıştı. Bugün de AKP İl Başkanlığı önüne gelen Yıldırım’ı, polisler “valilik yasağı var” diyerek engelledi.

Polisin engellemesine tepki gösteren Yıldırım, anayasal hakkını kullanmak istediğini belirti. Yanında getirdiği pankartı açmasına izin vermeyen polis Yıldırım’ı yaka paça gözaltına aldı. Yıldırım gözaltına alındığı sırada, “Direne direne kazanacağız" sloganı attı.

DÖRT DUVARA GÖMÜN DİYE Mİ TESLİM ETTİK?

15 Temmuz darbe girişimi sırasında askeri öğrenci olan ve daha sonra müebbet hapis cezası alan Furkan Çetinkaya’nın annesi Melek Çetinkaya da eyleme katıldı.

Çetinkaya, polisler tarafından alandan uzaklaştırıldığı esnada şunları söyledi: “Hulusi Akar bakan oldu. Alabilirsiniz alıyorsanız. Sizden korkan sizin gibi olsun. 17 yaşındaki çocuklara müebbet ceza verirken utanmadınız. Hulusi Akar’ı bakan yaparken utanmadınız. Hulusi Akar, utan utan, 17 yaşındaki askeri erler müebbet aldı. Yatağında nasıl rahat uyuyorsun? Başını yastığa nasıl koyuyorsun? Sen insan değil misin? Devlet bildik, ana bildik 17 yaşındaki evlatlarımızı teslim ettik size. Bunun için mi teslim ettik. Dört duvara gömün diye mi teslim ettik? Lanet olsun sizin adalet düzeninize.” (MA)

BAĞLANTILI HABERLER