GÜNCEL - Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın, “Şayet bir gün milletimiz ‘Tamam’ derse ancak o zaman biz kenara çekiliriz” açıklamasının ardından sosyal medyadan yükselen 'T A MA M' tepkisi, dünya çapında bir etki yaratınca hükümet cephesinden artarda tehditkar uyarılar geliyor.

BTK BAŞKANI TWİTTER'I HEDEF GÖSTERDİ

Twitter'ı diğer sosyal medya ve paylaşım siteleri gibi yasalara 'uyum sağlamamakla' hatta 'bilinçli bir şekilde kaçmakla' suçlayan BTK Başkanı Ömer Faruk Sayan, “Facebook atması gereken adımları attı, Twitter’a göre daha masum. Temsilcileriyle irtibat halindeyiz, yasalarımıza uyum sağlamaya çalışıyorlar. Twitter bilinçli şekilde kaçıyor. Bot (sanal) hesaplarla yönlendirmeye izin veriyor” dedi.

'ŞİMDİLİK SADECE UYARIYORUZ'

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik ‘TAMAM’ tepkisini, “Ciddi anlamda profesyonel bir manipülasyona işaret ediyor." sözleriyle değerlendiren Sayın, sosyalmedyada oluşabilecek tepkilere karşı yapılacakları gözdağı veren bir üslupla anlattı.

 Habertürk’ten Esra Nehir’e konuşan BTK Başkanı Sayan, "Engelleme teknik olarak yapabileceğimiz bir şey ama biz bununla ön planda olmak istemiyoruz. Bizden böyle bir reaksiyon almak için yapıyorlar, ‘Engelleriz’ lafını duymak istiyorlar. Dezenformasyon konusunda şimdilik sadece uyarı yapıyoruz. Seçim süreçlerinin işletilmesinden YSK sorumlu. YSK buna karar verirse biz de teknik olarak uygularız. Bize görev düşerse, manipülasyon ön plana çıkarsa, sonuna kadar yapmamız gerekeni yapabilecek durumdayız.”

(HABER MERKEZİ)