İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ı ağır sözlerle hedef aldığı açıklamalarını değerlendiren Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, dikkat çeken iddialarda bulundu.

'SOYLU'NUN SUYU ISINMIŞTIR'

Milli Gazete'nin aktardığına göre, Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun gündemi değiştirmek adına Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'a bilerek hakaret ettiğini ifade ederek "Süleyman Soylu'nun suyu ısınmıştır. Bunları Sayın Cumhurbaşkanı'nın yanında elini güçlendirmek için yapıyor" açıklamalarında bulundu.

'SOYLU, ERDOĞAN'I TEHDİT ETTİ'

Süleyman Soylu'nun sokaktan gelen ve siyaseti iyi bilen bir isim olduğunu söyleyen Enginyurt, "Soylu Recep Tayyip Erdoğan'ı tehdit ediyor, 'Beni atarsan bunun için attı derim' diyor, 'Ümit Özdağ'a kızdığım için attı derim' diyor" şeklinde konuştu.

'SOYLU'NUN DİLİ KAVGA DİLİDİR'

Enginyurt, "Aslında ülkeyi gezmeye, halkı uyarmaya gerek yok. Soylu'yu her hafta bir programa çıkarsınlar zaten filmin sonunda AKP kendiliğinden bitecek. Çünkü bu dil topluma zarar veriyor. Soylu'nun dili kavga dilidir" açıklamasında bulundu.