24 Haziran seçimlerinde Urfa'nın Suruç ilçesinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın esnaf ziyareti adı altında korumaları ve yakınlarının Şenyaşar ailesinin iş yerine yönelik başlayan ve hastanede devam eden saldırıları sonucu 4 kişinin yaşamını yitirdiği olayın üzerinden 3 yıl geçti. Olayda eşi Haci Esvet ile oğulları Celal ve Adil Şenyaşar'ı yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıda yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar'ın Urfa Adliyesi önünde başlattığı adalet nöbeti 98'inci gününde sürüyor. Şenyaşar ailesi katliamın 3'üncü yıl dönümünde adliye bariyerleri önüne gelerek, eylemlerini sürdürdü.

Haftasonu adalet arayışlarını Suruç'taki evlerinde sürdüren Şenyaşar ailesi, sabahın erken saatlerinde yine adliye önüne geldi.


 ‘SAVCILAR NEDEN BU KATLİAMI SAKLIYOR?'
Adliye önünde 3 ayı aşkındır adalet aradığını söyleyen Emine Şenyaşar, "Adliye bahçesine gittiğimizde kovdular, oğlumu darp ettiler, bizi nezarethaneye attılar, mahkemeye çıkardılar. Bu katliamı yapanlar ise serbest geziyor. Oğlum cezaevine konuldu. 3 yıldır tek başına bir oda da tutuluyor. Ben bugün yine mecbur geldim. Nereye gittiysem de adalet bulamadım. Neden hastane kayıtlarını çıkarmayıp, katliamı gizliyorlar. Ailemi hastanede katledip, alkış tuttular. Katliamı yapanları yakalasınlar. Ben 3 yıldır ne yaptıysam adalet bulamadım. Ankara'ya kadar gittim adalet yok. Ailemi katledenleri neden yakalamıyorlar. Savcılar neden bu katliamı saklıyor. Bunu neden bize yapıyorlar? Ailemi bitirdiler" dedi. 

'HASTANEDE 3 İNSAN KATLEDİLDİ, 3 YIL GEÇTİ, OLAYLA İLGİLİ TUTUKLU YOK'

Mezopotamya Ajansı'nın haberine göre Ferit Şenyaşar ise, 14 Haziran 2018 tarihinin Suruç Devlet Hastanesi'nde yapılan katliamın yıl dönümü olduğuna işaret ederek "Bir milletvekili tarafından devlet hastanesinde 3 insanımız katledildi. Bu katliamın üzerinden 3 yıl geçti. Dosya başsavcıda ve dava hala açılmamış. Olayla ilgili tutuklu yok. Biz 3 aydır adalet istiyoruz. Şu an Urfa Cumhuriyet Başsavcılığı katliamı yapanları koruyarak suç işliyor. Suça ortak olup görevini kötüye kullanıyor. Bir gün adalet sağlandığında bu katliamın üstünü örtmeye çalışan yargıçlar ve savcılar yargılanacaktır. Biz bunlar hakkında suç duyurusunda bulunacağız. Haklı davamızdan vazgeçmeyeceğiz. Bugün mezarlığa gidemedik. Çünkü annemin sağlık sorunları çok kötü ve yaşananları kaldıramayacak duruma geldi. Bir anne 3 aydır kaldırımlarda adalet arıyor. Bu çığlığa herkesin destek vermesini istiyoruz" dedi.


Ailenin adliye önündeki nöbeti sürüyor.