Erdoğan-Putin görüşmesi gerçekleşti: Anlaşmalara bağlıyızArtı Gerçek

Akşam saatlerinde gerçekleşen görüşme sonrası Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre Erdoğan, İdlib'de çözüm için Soçi mutabakatına uyulmasını istedi.


Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan bugün açıkladığı üzere Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Akşam saatlerinde gerçekleşen görüşme sonrası Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre Erdoğan, İdlib'de çözüm için Soçi mutabakatına uyulmasını istedi. 

Liderlerin anlaşmalara bağlı olduklarını ifade etti görüşmede Libya'daki gelişmeler de ele alındı.

Erdoğan'ın görüşmede, Suriye yönetiminin İdlib'de "dizginlenmesinin" ve insani krizin durdurulmasının şart olduğunu vurguladığı ifade edildi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, "Saat 18.00 gibi Sayın Putin ile benim bir telefon görüşmem olacak. Bu telefon görüşmesinde de biz şu an itibarıyla İdlib'deki tüm gelişmeleri tepeden tırnağa ele alacağız. Bu akşamki görüşmenin neticesi bizim oradaki tavrımızı belirleyecektir. Rejim, bu noktada İdlib halkına zulmü durdurmadığı sürece oradan çekilmek söz konusu değil. Ateşkesi ancak bu şekilde yapabiliriz" demişti. (HABER MERKEZİ)