ARTI GERÇEK- Artı TV'de Derya Okatan'ın sunduğu Gündem Özel programının konuğu, AKP Kurucular Kurulu Üyesi Kemal Albayrak oldu. Albayrak, Cumhur İttifakı ve Vatan Partisi'nin AKP'ye destek vermesinin ülke çıkarları için olmadığını söyleyerek, "İktidarlarını sürdürmek adına birlikteliklerine devam ediyorlar" dedi.

Albayrak, "İktidarın bütün niyeti iktisat açısından toplumu fakirleştirerek kendisine bağlama, bir diğer yol ise kahramanlık ve dini kahramanlık yoluyla bu iktidarını sürdürmek istiyorlar. Üçüncü bir yol ise bağımsız olan yargı mekanizmalarını bağımsızlıktan çıkartarak, karşıdaki bütün birimlerin sivil rekabetini engellemek istiyorlar" dedi. İktidar bu koltuğu bırakmak istemiyor diyen Albayrak, "Bütün camiler bir siyasi partinin propaganda aracına geldi. Her geçen gün de panikledikleri için hukuk diye bir şey yok" ifadelerini kullandı. 

"AKP'nin etkisi MHP ve Doğu Perinçek'ten geliyor" diyen Albayrak, "Her ne kadar oy oranlarına baktığınız zaman az da olsa etkinliği bulunuyor. AKP toplum nazarında her geçen gün eridikçe, geçmişle mücadele ettikleri partilere daha çok sahip oluyor. Geçmiş arşivlere bakıyorum siyasi üslupta MHP ve Perinçek'in AKP ile ilgili söylediklerini edebimden kaynaklı söyleyemem. O halde böyle bir ittifak oluyorsa bunun belli amaçları vardır, iktidar gücüyle Türkiye'yi dizayn etme hareketidir. Memleket için, millet için, insanların mutluluğu için olsa gelir artar, ekonomi düzelir, hukuksuzluklar giderilir, eğitimde iyi bir seviye gelirsiniz" ifadelerini kullandı. 

'HAREM OBEZLERİ!'

"Vergisini veren, faturasını ödeyen hane halkı perişan, bir avuç hanedan halkı rahat" diyen Albayrak, AKP'den para kazananların dahi ülkeye güvenmediğini, İngiltere ve Fransa gibi ülkelerde yatırım yaptığını söyledi.