İzmir'deki hastanelerde boş yatak bulunamaması nedeniyle yaşamını yitirdiği belirtilen Aslı Özkısırlar, Alsancak'taki takı tezgahının önünde anıldı. Ailesi, esnaf arkadaşları ve sevenleri Aslı'nın fotoğrafının da yer aldığı takı tezgahını çiçeklerle süsledi. Aslı için hazırlanan anı defterine sevenleri duygularını yazarken, hayır için lokma dağıtıldı.

İzmir Alsancak Sevgi Yolu'nda takı satarak geçimini sağlayan, romatizmal hastalığı nedeniyle hastaneye yatması gerekirken boş yatak olmadığı için yatırılamayan, ardından hayatını kaybeden 40 yaşındaki Aslı Özkısırlar, ailesi, esnaf arkadaşları ve sevenleri tarafından anıldı. Takı tezgahı çiçeklerle süslenen Aslı için sevenleri anı defterine hislerini yazdı, lokma dağıtıldı.

Aslı'nın kardeşi Melike Özkısırlar, takı tezgahında ablasının fotoğrafına bakarak, "İnşallah hepimizi görüyordur. Onu çok seviyoruz, unutmayacağız" dedi.

Aslı Özkısırlar, vefatından önce İzmir'de 25 gün boyunca hastanelerde boş yatak bulamadığı için sosyal medya hesabından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya tepki göstermişti.  (ANKA)