Coronavirus (Covid-19) tedavisi gördüğü hastaneden taburcu olan ABD Başkanı Donald Trump, yayınladığı video mesajda “Virüsün sizi ele geçirmesine izin vermeyin, ondan korkmayın” mesajını verdi.

ABD Başkanı Trump, Beyaz Saray'a döndükten sonra kaydedilen ve Twitter hesabından yayınladığı videoda, “Coronavirus hakkında çok fazla şey öğrendim. Kesin olan bir şey var. Virüsün sizi ele geçirmesine izin vermeyin, ondan korkmayın. Virüsü yeneceksiniz” ifadelerini kullandı.

ABD'nin dünyadaki en iyi ilaçlara sahip olduğunu savunan Trump, “Hastaneye ilk gittiğimde kendimi iyi hissetmiyordum. Ancak iki gün önce hastaneden ayrılabilirdim. Uzun zamandır ilk defa kendimi bu kadar iyi hissediyorum” dedi.

'KORKMAYIN'

İzleyicilerine, hayatlarını virüse teslim olmama çağrısında bulunan Trump, “İşimizin başına dönüyoruz. Lideriniz olarak ben önde olacağım. Biliyorum ortada tehlike var ama bunu yapmak zorundaydım. Önde duracağım ve liderlik yapacağım” ifadelerini kullandı.

Kendini daha iyi hissettiğini belirten Trump, “Belki de benim bağışıklığım vardır, bilemiyorum. Ama virüsün sizi ele geçirmesine izin vermeyin. Dikkatli olun” diye konuştu.

Trump, aşı ve tedavi çalışmalarının devam ettiğini kaydederek, Walter Reed Askeri Hastanesinde kendisiyle ilgilenen herkese teşekkür etti.