Aydın'ın Didim ilçesinde 2 gün önce kaybolan 16 yaşındaki Yağmur Tayhan ölü bulundu. Tayhan'ın babasının iş yeri komşusu olan erkek tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı.

Didim’e bağlı merkez Cumhuriyet Mahallesi'nde 25 Temmuz'da alışveriş yapmak için evden ayrılan Yağmur Tayhan'dan iki gün boyunca haber alınamadı.  Kızlarından bir daha haber alamayan ailenin durumu İlçe Emniyet Müdürlüğüne bildirmesinin ardından arama çalışmaları başlatıldı.

Bu sabah Cumhuriyet Mahallesi'nde devriye görevini sürdüren ekipler, yol kenarındaki bir arazide vücudunda çok sayıda kesik izi bulunan cansız bedene ulaşıldı. Ailenin teşhisi sonucu cansız bedenin Tayhan'a ait olduğu belirlendi.

BABASININ İŞYERİNİN 100 METRE İLERİSİNDE BULUNDU

Olay yeri inceleme ekiplerinin çalışması sonrası Didim Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Tayhan'ın cenazesi otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumuna gönderildi. Cesedin bulunduğu yerin, babasına ait lokma dükkanına yaklaşık 100 metre mesafede olduğu belirtildi. Tayhan'ın kaybolduğu gün, bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde çocuğun yalnız olarak yolda yürüdüğü ve elinde bir poşet olduğu görüldü.

FAİL ORTAYA ÇIKTI

Tayhan'ın babasının iş yeri komşusu N.C., isimli erkek tarafından evinin terasında öldürüldüğü ortaya çıktı. Fail, Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından bir parkta otururken yakalanıp gözaltına aldı. N.C.'nin emniyetteki işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.