İstanbul'da koronavirüs tedbirleri uygulanmaya başlandıArtı Gerçek

İçişleri Bakanlığı genelgesiyle korona virüsüne karşı alınan tedbirler İstanbul'da uygulamaya başlandı.


İstanbul’da yeni tip korona virüsü (Covid-19) salgınını önleme çalışmaları kapsamında alınan yeni kararların ardından bazı otobüs seferleri iptal edildi.

İstanbul 15 Temmuz Demokrasi Otogarı’nda hareket saatini bekleyen yolculara seferlerin iptal edildiği bildirildi. Bazı vatandaşlar terminalden ayrılırken, bazı vatandaşların ise bekleyişi sürüyor.

Ayrıca İçişleri Bakanlığı korona virüsü tedbirleri kapsamında 81 il valiliğine gönderdiği ek genelgeye göre, hafta sonları vatandaşların sahil, mesire ve ören yerleri, piknik alanlarında; piknik yapmak, balık tutmak, spor ve yürüyüş gibi faaliyetler yasaklandı.

Galata Köprüsü, Unkapanı Köprüsü, Karaköy İskelesi, Eminönü Sahil, Boğaziçi ve Haliç gibi noktalarda balık tutmak isteyen vatandaşlara sahil güvenlik ekipleri tarafından yeni kararları bildiren uyarılar yapıldı.

Karaköy İskelesi’nde balık balık tutmak için bulunan Hüseyin Kaya, sıkıldıkları için balık tutmaya geldiklerini belirterek, “Biz de sosyal medyadan takip ettik böyle bir yasak olduğunu. Polis arkadaşlar geldi, onların da zaten uyarılarını dikkate aldık. Biz de avımızı sona erdirdik, birazdan eve döneceğiz” dedi.

Yapılan uyarıların ardından Galata Köprüsü üzerinde balık tutan kimse kalmadığı görüldü.

BAĞLANTILI HABERLER