İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun, tramvaya dışkı konularak Boji’ye "kumpas kurulması" olayının ardından, köpeğe geniş arazisi olan bir aile aradıklarını duyurdu. Nesin Matematik Köyü ise, Boji’yi köye almak için İBB’ye başvuruda bulunduklarını açıkladı.

HaberTürk yazarı Nagehan Alçı’ya konuşan İBB Sözcüsü Ongun, söz konusu iftiradan sonra Boji’nin geniş alan ihtiyacı olan bir köpek olduğunu, şu an böyle bir yerde bakıldığını ve dinlendiğini söyledi.

Ongun, iftira olayından sonra Boji’yi sokağa geri bırakmak konusunda endişe yaşadıklarını söylerken, “Bunca spekülasyondan sonra başına bir şey gelmesinden korkuyoruz” dedi. Ongun bu sebeple Boji’yi geniş arazisi olan bir ailenin sahiplenmesini istediklerini belirtti.

Açıklamanın üzerinden henüz saatler geçmişken, “Matematik Köyü” Twitter hesabından bir paylaşım yaparak Boji’yi sahiplenmek istediklerini, bunun için İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) başvuru yaptıklarını duyurdu. Yapılan paylaşımda ayrıca, “Metromuz yok ama sırtımızda taşırız” denildi.