Polis sokakta ateş ölçtü, TOMA ile duyuru yaptı: 'Sosyal mesafeye dikkat'Artı Gerçek

Covid-19 tedbirleri kapsamında polis sokakta ateş ölçümü, TOMA ile de sosyal mesafe uyarısı yaptı. Kuyrukta bekleyen yurttaşlar, ateş ölçümünün ardından caddeye alındı.


Ağrı’da koronavirüs salgını nedeniyle Cumhuriyet Caddesi'nin girişinde polis tarafından ateş ölçümü yapıldı. Tek sıra bekleyen vatandaşlar, ateş ölçümünün ardından caddeye alındı. Bu sırada bazı vatandaşların, polisin uyarısına rağmen sosyal mesafe kuralına uymadığı görüldü.

DHA’nın haberine göre İçişleri Bakanlığı'nın koronavirüs tedbirleri kapsamında aldığı kararların uygulanması kapsamında Emniyet Müdürlüğü sokaklarda çalışma yapıyor.

TOMA İLE ‘SOSYAL MESAFE’ ANONSU

Bu kapsamda Ağrı’da polis ekipleri, Cumhuriyet Caddesi'nin giriş ve çıkışlarını bariyerlerle kapattı. Polis, sağlık görevlileri eşliğinde ateşlerini ölçtükleri vatandaşların caddeye girişlerine izin veriyor. Bankaların önünde de bariyer kuran ekipler, Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı (TOMA) ile sık sık anons yaparak, vatandaşlardan sosyal mesafeye dikkat etmelerini ve zorunlu olmadıkça sokağa çıkmamalarını istedi.

BAĞLANTILI HABERLER