İstanbul'da sanatçı Orhan Aydın'a 12 Eylül'de saldırıda bulunan şahıs ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

TKP'den konuyla ilgili yapılan açıklamada “Bu iki yüzlü karar açıkça suçluyu korumaktır. Bu faşist saldırının sorumluları bellidir. Bu kirli, karanlık tetikçi derhal tutuklanmalıdır” denildi.

Açıklamada "Bu ülkede binlerce insan AKP Genel Başkanını eleştirdiği için yargılanıp, tutuklanırken halkın sanatçısına alçakça saldıran kişi hiçbir adli kontrol kararı alınmadan serbest bırakıldı" denildi.

Açıklamada, "12 Eylül’de Kartal’da üyemiz Orhan Aydın’a bir kafede yapılan kalleşsaldırının faili bulundu. Kartal Emniyeti tarafından ifadesi alınan fail serbest bırakıldı. Bu ülkede binlerce insan AKP Genel Başkanını eleştirdiği için yargılanıp, tutuklanırken halkın sanatçısına alçakça saldıran kişi hiçbir adli kontrol kararı alınmadan serbest bırakıldı. Daha önce çok sayıda başka suç da işlemiş olan failin hiçbir tedbir alınmadan serbest bırakılmasının ne anlama geldiğini biliyoruz.

Bu iki yüzlü karar açıkça suçluyu korumaktır. Bu faşist saldırınınsorumluları bellidir. Bu kirli, karanlık tetikçi derhal tutuklanmalıdır” ifadeleri yer aldı.