Önümüzdeki günlerde Ahmet Kurtuluş dosyasını açacağını söyleyen suç örgütü lideri Sedat Peker, "Yüksek mevkideki bürokratların ve siyasilerin kurtarılabilmesi için eski İzmir AK Parti il ikinci başkanı Ahmet Kurtuluş'u öldürttüler" dedi.

Sedat Peker, Gazeteci Barış Pehlivan'ın, 30 Mayıs 2019 tarihinde öldürülen Almet Kurtuluş'la ilgili, "Derin cinayetin üstü kapatılıyor mu: Öldürülen AKP’li yöneticinin telefonu adliyede silindi" başlıklı yazısıyla ilgili açıklamalarda bulunacağını duyurdu.

'FETÖ BORSASI İŞİNDE KULLANDILAR'

"Sayın Barış Pehlivan, eski İzmir Ak Parti il ikinci başkanı rahmetli kardeşim Ahmet Kurtuluş ile ilgili yazınızı okudum. Bu konuyla ilgili özel bir video yapmayı düşünüyordum, ancak siz gündeme getirince önümüzdeki günlerde seri tweetler halinde bu olaya mutlaka değineceğim" diyen Peker, şu iddialarda bulundu:

"Rahmetli Ahmet Kurtuluş iyi bir insandı. FETÖ borsası işinde bürokratlar, siyasiler ve istihbaratçılar tarafından kullanıldı ve alınan paralardan ona hiç pay verilmedi. Bu olayı tüm detaylarıyla anlattığımda zannederim ki gündem çok karışacak.

Barış Bey en çok neye üzülüyorum biliyor musunuz? Yüksek mevkideki bürokratların ve siyasilerin kurtarılabilmesi için Ahmet kardeşimi öldürttüler.

Türkiye’nin belki de en büyük ifşaatlarını yapan bir kişiyi, mahkeme itirafçı olarak serbest bıraktığı halde Ahmet kardeşime hiçbir polis koruması verilmedi. Ayrıca da resmi polis kıyafeti giyen, ordudan ayrılma bir kişi tarafından çocuğunun yanında öldürüldü ve tüm bunlar süslü sülü'nün İçişleri Bakanlığı döneminde oldu."

SOYLU'YA: BU KONUDAN DA YARGILANIP CEZA ALACAKSIN

Peker, "Bu konuyla ilgili önümüzdeki günlerde yapacağım açıklamalar toplumun psikolojisini çok bozacak. Artık hiçbir vatandaşımız kendini güvende hissetmeyecek. Sizin bu haberiniz yapacağım açıklamayı erkene aldı. Önümüzdeki günlerde mutlaka yapacağım bu konu son yılların en büyük skandalıyken, siyasilerin ve bürokratların el birliğiyle ülke gündeminden kaçırılıp adeta unutturuldu. Ancak söz namus, tüm detayları ile anlatacağım. Süslü sülü unutma, bu konudan da yargılanıp ceza alacaksın" diye yazdı.

NE OLMUŞTU?

İzmir 'FETÖ Borsası' dosyasında, itirafçı olduğu belirtilen eski AKP İzmir İl İkinci Başkanı Ahmet Kurtuluş, evine polis kılığında giren Yener Toya tarafından öldürülmüştü. Gazeteci Barış Pehlivan ise bugünkü yazısında; soruşturmayı yürüten İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nın görevlendirdiği bilirkişinin Kurtuluş'un telefon görüşmelerine dair bir bulgunun olmadığını söylediğini belirtti.