Antalya'nın Kepez ilçesinde yaşayan Yiğit A.A. (28) ile uzaktan akrabası Erdoğan Öztürk (47), iddiaya göre, sosyal medya paylaşımları yüzünden tartışma yaşadı.

Tartışma üzerine Erdoğan Öztürk, aracıyla Yiğit A.A.’nın evinin önüne geldi. Erdoğan Öztürk ile Yiğit A.A., evin önünde de tartışmaya devam etti.

Ardından Yiğit A.A., ikinci kattaki evinin balkonuna çıkarak, yaklaşık 30 metreden pompalı tüfekle Öztürk’ün bulunduğu araca ateş etti. Tüfekten çıkan saçmalar Öztürk'e isabet etti.

Silah seslerini duyanlar durumu 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirdi. İhbar üzerine olay yerinegelen sağlık ekipleri, yapılan incelemenin ardından Öztürk'ün yaşamını yitirdiğini belirledi.

Erdoğan Öztürk

OTOMOBİLE TAŞLA VE TEKMELERLE ZARAR VERDİLER

Öztürk'ün yaşamını yitirdiğini duyan yakınları olay yerine geldi. Sinir krizi geçiren yakınları, zaman zaman polis ekipleriyle tartıştı. Polis ekiplerinin sakinleştirmekte zorlandığı Öztürk'ün yakınları, Yiğit A.A.'ya ait otomobile de taşla ve tekmelerle zarar verdi.

Yaşanan olaylar üzerine bölgeye çok sayıda çevik kuvvet ve özel hareket polisi sevk edildi. Polis ekipleri öfkeli kalabalığı bölgeden uzaklaştırmak için zorluk yaşadı. Bölgeye emniyet şeridi çeken polis ekipleri, gelen zırhlı araçla Yiğit A.A.'yı gözaltına alırken, ailesini uzaklaştırdı. Bu esnada Öztürk'ün yakınları yine zırhlı araca ve Yiğit A.A.'nın otomobiline taşla zarar vermeye çalıştı.

ÇOK SAYIDA SUÇ KAYDI ÇIKTI

Yiğit A.A.’nın tehdit, hakaret, yaralama, hırsızlık, sahtecilik, uyuşturucu kullanma ve ticareti yapma ve alıkoyma gibi çok sayıda suçtan kaydının olduğu öğrenildi. (DHA)