Yaygın dijital flört uygulaması Tinder, kullanıcılarının davet edildikleri düğünlere yalnız gitmemeleri için Plus One isimli yeni bir özellik getirdi. Uygulamayı sevgili bulmak için kullananlar artık bahsi geçen özelliği ekleyerek tek gitmek istemedikleri düğünler için de eşleşecek.

Tinder'ın üst düzey isimlerinden Kyle Miller yeniliğe dair şunları söyledi:

"Üyelerimizin birçoğunun katılmak istediği düğünler için eş aradığını biliyoruz ve şimdi onlara tam olarak Tinder'da bunu yapmanın bir yolunu sunmaktan heyecan duyuyoruz."

Düğün planlama şirketi WeddingWire'la işbirliği yapan Tinder, özelliği ekleyen kullanıcılar arasından seçeceği 100 kişiye 460 dolar (yaklaşık 4 bin 300 TL) ödeyecek. Düğün ve hediye masrafları için yapılacak ödeme sayesinde bazı şanslı kullanıcılar düğün masraflarından da kurtulmuş olacak.  

Plus One (artı bir), son dönemde güvenilirliği sarsılan ve ciddi üye kaybeden Tinder'ın kullanıcılarını yeniden kazanmak için uygulamaya koyduğu projelerden biri. Bu kapsamda getirilen mavi tik özelliğiyle de kullanıcılar mavi tik sahibi isimlerin hesaplarının ve fotoğraflarının onlara ait olduğunu saptayabiliyor. Daha önce buna yönelik denetim mekanizması olmayan Tinder, pek çok sahte hesaba açık kapı bırakıyordu.