Trump: Eğer Türkiye uygunsuz davranırsa yaptırımlar ve vergiler uygularızArtı Gerçek

ABD Başkanı Trump, 'Kürtleri yalnız bıraktıkları' eleştirilerine, 'Kürtlere 400 yıl boyunca onları korumak için bölgede kalacağız diye bir söz vermedik' yanıtı verdi.


TSK'nin Kuzey Suriye'deki askeri harekatına ve ABD gözetimindeki ateşkese ilişkin, sosyal medyadan açıklamalar yapan ABD Başkanı Donald Trump, bu kez Twitter yerine Beyaz Saray’da Bakanlar Konseyi toplantısı öncesi konuştu.

Suriye’de ateşkesin 'ufak çatışmalar' olsa da sayısının çok az olduğunu ve ateşkesin sürdüğünü belirten ABD Başkanı Trump, Türkiye ile anlaşma kapsamında belli bölgelerden Suriye Demokratik Güçleri'nin (QSD) çıktığını ve bunun ‘akıllıca bir adım’ olduğunu söyledi.

'TÜRKİYE UYGUNSUZ DAVRANIRSA YAPTIRIMLAR VE VERGİLER UYGULARIZ'

"Sınırdaki çatışmalar nedeniyle birçok Türk hayatını kaybetti, her iki tarafa da bakmalısınız" diyen Trump, birkez daha "Eğer Türkiye uygunsuz davranırsa yaptırımlar ve vergiler uygularız" ifadelerini kullandı.

Suriye az sayıda ABD askerinin kalmaya devam edeceğini söyleyen ABD Başkanı, ‘Kürtleri yalnız bırakmakla’ kendisini eleştirenlere, "Kürtlere 400 yıl boyunca onları korumak için bölgede kalacağız diye bir söz vermedik. ABD askerlerini o bölgeden çekmekle akıllıca davrandık" yanıtı verdi. (HABER MERKEZİ)

BAĞLANTILI HABERLER