Mahsa Jîna Amini'yi anan Ezgi Mola'ya Akşener'den yanıt: Haklı talebine asla duyarsız kalmayacağız

Mahsa Jîna Amini'yi anan Ezgi Mola'ya Akşener'den yanıt: Haklı talebine asla duyarsız kalmayacağız
Ödülü aldığı törende Mahsa Amini’yi anıp kadın cinayetleri için TBMM’ye çağrıda bulunan Ezgi Mola’ya İYİ Parti lideri Akşener yanıt verdi: "Eşit ve onurlu bir yaşamı tüm insanlarımız, tüm canlılarımız için mümkün kılacağız."

Artı Gerçek-Oyuncu Ezgi Mola, Altın Kelebek Ödül Töreni'nde yaptığı konuşmada, Mahsa Amini protestolarının ardından İran'da 'Ahlak Polisi'nin kaldırılmasını hatırlatarak, Meclis'teki partilere seslendi.

Mola, "TBMM’de, kimsenin görüşüyle ilgilenmiyorum; kadınlar için tüm canlılar için eşit yaşam hakkının olduğu bir yasa çıkarılmasını diliyorum.” dedi

Mola’nın çağrısına İYİ Parti Genel Başkanı Merak Akşener'den yanıt geldi. Akşener sosyal medya hesabından Mola’nın paylaşımına destek vererek ‘Eşit ve onurlu bir yaşamı tüm insanlarımız, tüm canlılarımız için mümkün kılacağız” ifadeleri kullandı.

'AZ KALDI'

Akşener hesabından yaptığı paylaşımda şunları söyledi:

“Değerli Ezgi Mola'nın, içten ve haklı talebine asla duyarsız kalmayacağız. Eşit ve onurlu bir yaşamı tüm insanlarımız, tüm canlılarımız için mümkün kılacağız. Bugün muhalefet olarak verdiğimiz mücadelemizi, yarın da iktidar olarak kararlılıkla sürdüreceğiz. Az kaldı!”

Ezgi Mola Pantene Altın Kelebek Ödül Töreni’nde ‘En İyi Komedi Dizisi Kadın Oyuncu’ ödülünü alırken Mahsa Amini’yi anarak, “Bu güzel haberlerin bizim ülkemizde de yaşanmasını istiyorum. TBMM’de, kimsenin görüşüyle ilgilenmiyorum; kadınlar için tüm canlılar için eşit yaşam hakkının olduğu bir yasa çıkarılmasını diliyorum” ifadelerini kullanmıştı.(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar