Avukat Dilara Yıldız’ı öldüren erkeğe ağırlaştırılmış müebbet hapis

Avukat Dilara Yıldız’ı öldüren erkeğe ağırlaştırılmış müebbet hapis
Yayınlanma:
A+ A-
İstanbul’da avukat Dilara Yıldız'ı öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan Oktay Dönmez hakkında ağırlaştırılmış müebbet ve 20 yıl hapis cezası verildi.

Artı Gerçek - İstanbul’da avukat Dilara Yıldız, TSK'da uzman çavuş olarak görev yapan Oktay Dönmez tarafından öldürüldü.

16. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya tutuklu sanık Dönmez katıldı. Duruşmada taraf avukatları hazır bulundu.

Duruşmada söz verilen avukat Dilara Yıldız'ın annesi Elvan Akyel, "Benim çocuğumu öldürmek için öldürdü. Çocuğumla hiçbir gönül bağı yoktu. Benim çocuğumu yok etti. Ömür boyu ceza almasını istiyorum" dedi.

Kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanık Oktay Dönmez hakkında "Tasarlayarak kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına karar verdi.

Heyet ayrıca sanık Oktay Dönmez hakkında "Nitelikli yağma" suçunda 9 yıl, “Cebir ve tehditle kişiyi hüviyetinden yoksun kılma" suçlarından 6 yıl, “Konut dokunulmazlığını ihlal" suçundan 1 yıl 6 ay hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verirken, Atakan Günay'a yönelik “Silahlı tehdit" suçundan 2 yıl 6 ay ve 6136 sayılı kanuna muhalefet suçundan da 1 yıl hapis cezasına çarptırdı.

Sanık Oktay Dönmez hakkında toplamda ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 20 yıl hapis cezası verildi.(DHA)

Öne Çıkanlar