Boşanma aşamasında olduğu erkek tarafından öldürüldü: Savcılık haksız tahrik indirimi talep etti

Boşanma aşamasında olduğu erkek tarafından öldürüldü: Savcılık haksız tahrik indirimi talep etti
İstanbul’da Emine Cin boşanma aşamasında olduğu Levent Cin tarafından iki yıl önce öldürüldü. Levent Cin hakkında savcı mütalaasını açıklayarak, haksız tahrik indirimiyle toplam 27 yıla kadar hapsini talep etti.

Artı Gerçek - İstanbul Fatih’te Emine Cin’i sokakta ortasında silahla öldüren ve boşanma aşamasında Levent Cin hakkında savcı mütalaasını açıkladı. Savcı, Levent Cin'in aldatma savunmasını dikkate alarak "Kadına karşı kasten öldürme" ve "Ruhsatsız silah bulundurma" suçlarından haksız tahrik indirimiyle toplam 27 yıla kadar hapsini talep etti.

Emine Cin, evli olduğu Levent Cin tarafından şiddette maruz bırakıldı ve boşanma davası açtı. Yedikule Mahallesi'nde 24 Ekim 2022'de akşam saatlerinde Emine Cin evli olduğu Levent Cin tarafından sokak ortasında beş kurşunla öldürdü. Olay yerinden kaçan Levent Cin gözaltına alıp, tutuklandı.

İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanık Levent Cin ve taraf avukatları katıldı. Duruşmada esas hakkındaki görüşünü açıklayan savcı, maktul Emine Cin ile sanık Levent Cin'in 12 senelik evliliklerinden bir çocuklarının bulunduğunu, eşine olan eylemleri nedeniyle sanık hakkında uzaklaştırma kararları bulunduğu belirtildi. Sanığın tedbir kararlarını ihlal ettiği, ayrıca karısına karşı tehdit, hakaret, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçlarından soruşturmalar bulunduğu, aralarındaki geçimsizlik nedeniyle ayrı evlerde yaşamaya başladıkları mütalaada yer aldı.

SAVCI HAKSIZ TAHRİK İNDİRİMİ İSTEDİ

Mütalaada Levent Cin'in 5 el ateş ederek Emine Cin’in yaraladığı, kaldırıldığı hastanede öldüğü öne sürüldü. Otopsi raporuna göre yaralanmalardan 2'sinin yakın mesafeden ve öldürücü nitelikte olduğu, 3'ünün ise uzak mesafeden gerçekleştiğinin tespit edildi. Savcı, Levent Cin'in haksız tahrik indirimiyle "Nitelikli adam öldürme" suçundan 18 yıldan 24 yıla kadar hapsini ve "Ruhsatsız silah bulundurma" suçlarından da 1 yıldan 3 yıla kadar olmak üzere toplam 19 yıldan 27 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını talep etti.

Sanığın tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme heyeti, taraflara son savunmalar için süre vererek duruşmayı erteledi.(DHA)

Öne Çıkanlar