Emanuelle Béart, çocukluğunda aile içi cinsel istismara maruz bırakıldığını açıkladı

Emanuelle Béart, çocukluğunda aile içi cinsel istismara maruz bırakıldığını açıkladı
Yayınlanma:
A+ A-
Fransız oyuncu Emmanuelle Béart, Salı günü ortak yönetmenliğini üstlendiği bir belgesel için Paris'te düzenlenen basın toplantısında, failin kimliğini açıklamadan, çocukluğunda istismara maruz bırakıldığını söyledi.

Artı Gerçek - Basın toplantısında gösterilen video mesajında ​​Béart, başlangıçta kendisi hakkında konuşmak istemediğini, belgeselin hikayelerine yer verdiği diğer özneler hakkında konuşmak istediğini söyleyerek "Ama onların dürüstlüğü ve cesareti bende de konuşma isteği uyandırdı" dedi.

Such a Resounding Silence (Böyle Yankılanan Bir Sessizlik) başlıklı belgeselde, aile içi cinsel istismardan hayatta kalan 4 kişinin hikayesinin yanı sıra Béart'ın da katkısı yer alıyor.

Fransa'nın M6 kanalında yayınlanacak belgeselin ortak yönetmenlerinden Anastasia Mikova, 24 Eylül'de gazetecilere yaptığı açıklamada, Beart'ı çocukluğunda istismara maruz bırakan failin, sanatçının babası olan ünlü şarkıcı Guy Béart olmadığını söyledi.

The Guardian'da yer alan habere göre, orada olmayan oyuncu adına konuşan Mikova, Béart'ın kendisini taciz edenin adını vermeyeceğini, aile içi cinsel istismarın Béart 10 yaşındayken başladığını ve 14 yaşına kadar devam ettiğini söyledi.

Béart ayrıca, çocukluğunda 4 yıl boyunca devam eden istismardan büyükannesi tarafından "kurtarıldığını" söyledi.

Görevimiz Tehlike ve 8 kadın gibi yapımlarla küresel bir izleyici kitlesine ulaşan Beart, geçtiğimiz 50 yılda onlarca film ve TV yapımında rol aldı.

Fransa'da hükümetin cinsel istismardan hayatta kalanları korumak için kurduğu bir komisyon olan Ciivise'ye göre, Fransa'da her yıl yaklaşık 160.000 çocuk cinsel saldırıya maruz bırakılıyor ve 5,5 milyon Fransız yetişkin, çocukluklarında cinsel istismara maruz bırakılıyor. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar