Hasta mahpus Shakila Monfard’a savcılıkta işkence: Elleri kanayana kadar şiddet gördü

Hasta mahpus Shakila Monfard’a savcılıkta işkence: Elleri kanayana kadar şiddet gördü
Hasta mahpus Shakila Monfard, tedavi sürecinin tamamlanmadığı gerekçesiyle yeniden izin istemek için gittiği savcılıkta işkenceye maruz kaldığını aktardı. Monfard, "Savcılık başkanı ellerimi arkadan kelepçeleyerek kulaklarıma tokat attı" dedi.

Artı Gerçek - Geçirdiği mide rahatsızlığı nedeniyle 22 Haziran’da cezaevinden 5 günlük izinli olarak çıkarılan siyasi mahpus Shakila Monfard, izin süresi dolmadan savcılığa tedavisi için izin süresinin uzatılması talebiyle yaptığı ziyarette yeniden tutuklandı.

Jinha'da yer alan habere göre, gözaltı sırasında fiziksel işkenceye maruz bırakılan ve elleri kanayana kadar şiddet gören Shakila Monfard, “Savcılık başkanı ellerimi arkadan kelepçeleyerek kulaklarıma tokat attı” dedi.

'TEDAVİ SÜRECİM TAMAMLANMADI'

Evin Cezaevi’nde tutuklu bulunan Shakila Monfard, yazdığı mektup ile yaşadıklarını şu sözlerle aktardı:

“Merad Hastanesi'nde endoskopi yaptıktan sonra 8’inci Bölge Savcılığı'na ve Bölge Savcısı Masoumeh Shaghaghi'ye gittim. Ben ve babam hakarete uğradık ve şiddet gördük. Mide ülseri rahatsızlığım var ve tedavi sürecim henüz tamamlanmadığı için gerekli bir takım tetkiklerin yapılması gerekiyordu. Babamla birlikte izin süresinin uzatılması talebiyle savcılığa gittik. Babam savcılıkta beni savunduğu için babamın telefon numarasını telefon kartımdan sildiler, hakarette bulundular, şiddete maruz bıraktılar. Tüm bu yaşananların sebebi savcı Masoumeh Shaghaghi’dir.”

Shakila Monfard, mektubunun devamında, 2023 yazında safra taşı ameliyatı için 1 milyar Tümen kefalet karşılığında Evin Cezaevi’nden Tahran'ın Taleghani Hastanesi’ne nakledildiğini ve ameliyatın ardından iyileşme süreci tamamlanmadan cezaevine geri götürüldüğünü de hatırlattı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar