İnşaatta cesedi bulunan Yasemin İçlikan'ın, Bedirhan G. tarafından itildiği ortaya çıktı

İnşaatta cesedi bulunan Yasemin İçlikan'ın, Bedirhan G. tarafından itildiği ortaya çıktı
Yayınlanma:
A+ A-
Bursa’da, koruma altında olduğu yurttan izinli çıktıktan sonra geri dönmeyen, 4 gün sonra bir inşaatın asansör boşluğunda cesedi bulunan 17 yaşındaki Yasemin Cemre İçlikan'ın Bedirhan G. tarafından darbedilerek düşürüldüğü tespit edildi.

Artı Gerçek - Bursa’da, koruma altında olduğu yurttan izinli çıktıktan sonra geri dönmeyen ve 4 gün sonra da bir inşaatın, içi su dolu olan asansör boşluğunda cesedi bulunan 17 yaşındaki Yasemin Cemre İçlikan'ın ölümüne dair detaylar gün yüzüne çıkıyor.

Gözaltına alındıktan sonra tutuklanan Bedirhan G.’nin (17), İçlikan'ı darbederek asansör boşluğuna düşürdüğü ortaya çıktı.

Bedirhan G. ifadesinde, suçunu itiraf etti.

NE OLMUŞTU?

27 Ağustos'ta saat 21.00 sıralarında Bursa'nın Yıldırım ilçesi Millet Mahallesi'ndeki atıl bir inşaatın asansör boşluğunda, bir kadının hareketsiz yattığı ihbarı üzerine olay yerine polis, sağlık, AFAD, itfaiye ve Bursa Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı BUSKİ ekibi sevk edildi.

Asansör boşluğundaki su vidanjör ile boşaltılırken, cesedin 24 Ağustos günü, kaldığı Bursa Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne bağlı yurttan kaçan Yasemin Cemre İçlikan'a ait olduğu tespit edildi. Yasemin Cemre İçlikan’ın cesedi savcının olay yerindeki incelemesinin ardından otopsi için Bursa Adli Tıp Kurumu’nun morguna kaldırıldı. Buradaki işlemlerin ardından İçlikan, Bursa'da toprağa verildi.

Olayla ilgili soruşturma başlatan polis, bölgedeki güvenlik kameralarını inceleyip görgü tanıklarının ifadelerine başvurdu. Polis ekipleri, aralarında genç kızın erkek arkadaşının da olduğu iddia edilen üç kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınanlardan Bedirhan G., tutuklandı. (DHA)

Öne Çıkanlar