Pelin Ceylan’ın katili Eroğlu: Ben oradan koşarak uzaklaşmadım, yürüyerek gittim

Pelin Ceylan’ın katili Eroğlu: Ben oradan koşarak uzaklaşmadım, yürüyerek gittim
Yayınlanma:
A+ A-
Ankara'da Pelin Ceylan'ı sokak ortasında tabancayla vurarak öldüren tutuklu Mehmet Eroğlu, mahkemede "Ben oradan koşarak uzaklaşmadım, yürüyerek gittim" dedi. Eroğlu, Ceylan'ı öldürdükten sonra dakikalarca yanına kimseyi yaklaştırmamıştı.

Artı Gerçek - Çankaya ilçesinde geçen yıl 12 Aralık’ta 47 yaşındaki Pelin Ceylan iki yıl önce boşandığı Mehmet Eroğlu tarafından tabancayla sokakta vuruldu.

Etrafa tehditler savuran Eroğlu, yere yığılan Ceylan'a bir kez daha ateş etti. Bir süre elindeki tabancayla Ceylan’ın başında bekleyen ve kimseyi yaklaştırmayan Eroğlu, daha sonra kaçmaya çalışırken polis tarafından yakalandı. Eroğlu, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Ağır yaralanan Ceylan ise 12 gün sonra öldü.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın düzenlediği iddianameyle Mehmet Eroğlu hakkında, 'eski eşi kasten öldürmek' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 'ruhsatsız silah taşımak' suçundan iki yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

'SANIK KİMSEYİ YANINA YAKLAŞTIRMADI'

Ankara 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın bugünkü duruşmasına tutuklu sanık Mehmet Eroğlu ile taraf avukatları katıldı. Duruşmada tanıklar dinlendi. Tanık S.B., Ankara'da taksicilik yaptığını ve olay günü Hoşdere Caddesi'nden aracı ile yukarı doğru çıktığını belirterek, "Olayı ilk silah sıkılana kadar görmedim. Sonradan 4-5 el daha ateş edildi. Kahvedeki vatandaşlar dışarı çıktı. Ben de korktum, geri çekildim. Sanık 5-10 dakika boyunca kimseyi yanına yaklaştırmadı. Sonra da kaçtı. Biz de yaralının yanına gittik. Taksinin arkasına yatırdım kendisini, sonra hastaneye götürdüm. Oradan da karakola gittim" dedi.

Tanık beyanlarına cevap veren Sanık Eroğlu ise "Söylediği şeyler doğru değil; ben oradan koşarak uzaklaşmadım, yürüyerek gittim. Ben 25 yıl eşimle evli kaldım, bir kez bile şiddet uygulamadım" ifadelerini kullandı.

Duruşma, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için 21 Kasım'a ertelendi.(DHA)

Öne Çıkanlar