Silahlı kavgada yedi aylık hamile kadın öldü

Yayınlanma:
A+ A-
Tekirdağ’da, iki komşunun silahlı kavgası sırasında saçmaların isabet ettiği yedi aylık hamile Sedanur Güven, öldü. Ameliyatla alınan bebek ise kurtuldu.

Artı Gerçek - Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde komşu iki aile yaşanan tartışmanın ardından çıkan silahlı kavgada pompalı tüfekten çıkan saçmaların isabet ettiği ve olayla ilgisi bulunmadığı öğrenilen yedi aylık hamile Sedanur Güven, ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede öldü. Ameliyatla alınan bebek ise kurtuldu.

Olay akşam saatlerinde Çerkezköy Bağlık Mahallesi Kümeevler mevkisinde meydana geldi. Aynı sokakta oturan komşu aile 17 yaşındaki Ş.D. ile S.C. arasında iddiaya göre odun indirme nedeniyle başlayan tartışma büyüdü. Bunun üzerine Ş.D. evinden aldığı pompalı tüfekle S.C.’ye ateş etmeye başladı.

S.C. omzundan hafif yaralandı. Aynı sokakta oturan ve gürültü üzerine sokağa çıkan komşuları yedi aylık hamile Sedanur Güven ise tüfekten çıkan saçmalarla boynundan ağır yaralandı.

KADIN ÖLDÜ, ÇOCUĞU KURTARILDI

Güven, mahalleliler tarafından Çerkezköy Devlet Hastanesi'ne kaldırılırken, şüpheli Ş.D. ise olay yerinden kaçtı. Hastaneye kaldırılan hamile kadın yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamazken, karnındaki bebek ise operasyonla sağlıklı şekilde alındı. Bebek ilçedeki özel bir hastaneye sevk edilip, burada Yenidoğan Servisi'nde kuvöze konuldu.

Omzundan hafif şekilde yaralanan S.C.'nin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Olayın ardından çok sayıda polis ekibi mahallede güvenlik önlemi alındı.

Polis, Ş.D.’yi yakalamak için geniş çaplı çalışma başlattı.(DHA)

Öne Çıkanlar