Yüksekdağ ve Kışanak’tan kadın konferansına mesaj: Yeniye ve daha ileriye ulaşacağız

Yüksekdağ ve Kışanak’tan kadın konferansına mesaj: Yeniye ve daha ileriye ulaşacağız
Yayınlanma:
A+ A-
Tutuklu siyasetçiler Gültan Kışanak ve Figen Yüksekdağ, Yeşil Sol Parti'nin Büyük Kadın Konferansı'na mesaj gönderdi: "Kadın iradesinin kolektif çalışma ve başarılarımızın temel dinamosu olduğunu unutmadan unutturmadan yeniye ve daha ileriye ulaşacağız."

Artı Gerçek - Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi’nin (Yeşil Sol Parti) “İsyanımızla Örgütleniyor, Özgürlüğümüzü Savunuyoruz. (Bi serhildan û rexistinê em azadiyê diparêzin)” sloganıyla gerçekleştirdiği kadın konferansı, TMMOB Makina Mühendisleri Odası Eğitim ve Kültür Merkezi’nde devam ediyor.

Konferansa, tutuklu siyasetçiler Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ ile Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi eski Eş Başkanı Gültan Kışanak mesaj gönderdi.

yeni-proje-10.jpg

'KADIN DEVRİMİ VE RUHUYLA BU EŞİKTEN DE SIÇRAYARAK GEÇECEĞİZ'

Gönderilen mesajda şu ifadelere yer verildi: “Sevgili kadınlar, değerli yoldaşlar merhaba hepinize. Yoğun bir çalışma ve halka buluşma sürecinin ara durağı olan konferanslarımızda bu emeğin ürünü olacağımıza inancımız tamdır. Kadın iradesinin kolektif çalışma ve başarılarımızın temel dinamosu olduğunu hiçbir zaman unutmadan unutturmadan yeniye ve daha ileriye ulaşacağız. Biz zindanlardaki kadın yoldaşlarınız her durumda ve zorlukta yanınızdayız. Neleri başardığımızı dönüp hatırlayalım ve nerelerden dimdik gelip geçtiğimizi… Zapt edilemez kadın gücü, cins bilinci ve iradesiyle kadın devrimi ve ruhuyla bu eşikten de sıçrayarak geçeceğiz. Hepinize kucak dolusu yoldaşça selamlarımızla. Sevgiyle umutla dirençle kalın.” (MA)

Öne Çıkanlar