1980'lerin kült korku filmi 'Saplantı' yeniden çekiliyor

1980'lerin kült korku filmi 'Saplantı' yeniden çekiliyor
Başrolünde Isabella Adjani ve Sam Neil gibi ikonik oyuncuların yer aldığı 1981 yapımı korku draması 'Saplantı' yeniden çekiliyor. Filmin yapımcı koltuğunda 'Alacakaranlık' ve 'The Batman'deki performansıyla şöhret kazanan Robert Pattinson oturacak.

Artı Gerçek - Polonyalı sinemacı Andrzej Żuławski'nin 1981 yapımı kült korku filmi Possession (Saplantı) yeniden çekiliyor. Sam Neill ve Isabelle Adjani'nin başrolleri paylaştığı film, Żuławski'nin tek İngilizce filmi olmasının yanı sıra Adjani'ye 34'üncü Cannes Film Festivali'nde 'En İyi Kadın Oyuncu' ödülünü getirmişti.

Batı Berlin'de geçen orijinal filmde başrol oyuncusu Sam Neill, sahadan evine, karısının (Isabella Adjani) ve oğlunun yanına dönen bir casusu canlandırıyordu. Sadakatsizlik, ihmal gibi ikili ilişkilere ait temaları uzaylı bir yaratık, doppelganger gibi korku türünün sembolik öğeleriyle harmanlayan yönetmen, orijinal filmin anlatısını, kendi çökmeke olan ilişkisine tepki olarak kaleme almıştı.

Fransa ve Almanya arasında uluslararası bir ortak yapım olan film, gösterime girdiği 1980'li yıllarda ne hit oldu ne de özellikle iyi karşılandı, ancak zamanla değer kazanarak kült statüsü edindi.

ROBERT PATTINSON YAPIMCI KOLTUĞUNDA

Yeniden çevrimin yapımcılarından biri ünlü aktör Robert Pattinson olacak. Alacakaranlık (Twilight) serisinin yıldızı, filmin başrolünde de yer alabilir ancak bu, senaryo ve çekim takvimi geliştikçe netleşecek.

PARKER FINN YÖNETMEN KOLTUĞUNDA

Yönetmen koltuğundaysa 2022'nin sürpriz korku hiti Gülümse (Smile) ve yakında vizyona girecek olan devam filmi Gülümse 2'yi (Smile 2) çeken Parker Finn oturacak.

Yapım şirketi Paramount Pictures filmi satın almaya hazırlanıyor. Hollywood Reporter'ın haberine göre Paramount, hem Pattinson hem de Finn'le anlaşmaya vardı. Finn, yönetmenliğini yapacağı filmin aynı zamanda senaryosunu da kaleme alacak ve Bad Feeling şirketi aracılığıyla Pattinson'la birlikte ortak yapımcılığı da üstlenecek.

Filmle ilgili teklif savaşları geçen ay başlamıştı. Son teklif verenlerse Warner Bros, Sony ve Paramount olmuştu. (Kaynak; Hollywood Reporter, Independent Türkçe, Kültür Sanat)

Öne Çıkanlar