28 Haziran'da vizyonda: 'Bir Zamanlar Gelecek: 2121'den yeni fragman

23'üncü Londra Uluslararası Bilim Kurgu ve Fantastik Film Festivali’nde En İyi Uzun Metraj Bilimkurgu Ödülü ile dönen Serpil Altın imzalı 'Bir Zamanlar Gelecek: 2121'den yeni fragman geldi. Film, 28 Haziran 2024'te vizyona girecek.

Artı Gerçek - Türkiye’nin, Reha Erdem imzalı Neandria ile birlikte ilk sürdürülebilir film girişimlerinden biri olan 'Bir Zamanlar Gelecek: 2121', vizyon için geri sayıma başladı.

Türkiye’nin ilk sürdürülebilir film girişimi olan, iklim krizi ve kıtlık sebebiyle yeryüzünün yaşanılmaz hale geldiği bir gelecekte geçen "Bir Zamanlar Gelecek: 2121"den yeni bir fragman yayınlandı.

Yönetmenliğini ve senaristliğini Serpil Altın’ın, yapımcılığını ve eş senaristliğini Korhan Uğur’un yaptığı filmin oyuncu kadrosunda; Selen Öztürk, Çağdaş Onur Öztürk, Ayşenil Şamlıoğlu ve Sukeyna Kılıç yer alıyor.

"Bir Zamanlar Gelecek: 2121"in aldığı uluslararası ödüller arasında; Amerika’da gerçekleşen 19. Phoenix Uluslararası Horror and Sci-Fi Film Festivali’nden aldığı En İyi Bilim Kurgu Film, İngiltere’de gerçekleşen 23. Londra Uluslararası Bilim Kurgu ve Fantastik Film Festivali’nden aldığı En İyi Uzun Metraj Bilim Kurgu ve İtalya’da düzenlenen Uluslararası 7. Cinema d’iDEA Kadın Yönetmenler Festivali’nden aldığı En İyi Film ve En İyi Oyuncu (Selen Öztürk) yer alıyor.

Filmin konusu şöyle:

Gelecekte iklim krizi ve kıtlık sebebiyle yeryüzü yaşanılmaz hale gelmiştir. Hayatta kalabilen az sayıda insan koloni halinde yerin altına kurdukları bloklarda yaşarlar. Koloni sistemini kontrol eden Genç Yönetim’in aldığı “Kıtlık Kanunları” gereği sisteme getirilen her yeni hayat karşılığında yaşlı nesilden birinin yok edilmesi gerekmektedir. Yer altındaki evlerinde kadın, adam, çocuk ve büyükanne olarak yaşayan bir ailenin hayatı, beklenmedik bir bebek haberiyle sarsılır...

(KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar