30'uncu Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali jürisi açıklandı

30'uncu Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali jürisi açıklandı
Yayınlanma:
A+ A-
30'uncu Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali jürisi belli oldu. Bu yıl festivalin jüri başkanlığını Aşk Tesadüfleri Sever, Bandırma, Yahşi Batı gibi filmleriyle tanınan Ömer Faruk Sorak üstlenecek.

Artı Gerçek - Bu yıl 18-24 Eylül tarihleri arasında 30'uncusu gerçekleştirilecek festivalin jürisinde yer alan diğer isimler arasında oyuncu Bennu Yıldırımlar, oyuncu Cezmi Baskın, yazar ve senarist Murat Uyurkulak, yapımcı Nefes Polat, kurgu yönetmeni Özcan Vardar, görüntü yönetmeni Özgür Eken, akademisyen Prof. Dr. Senem Erkılıç ve sinema yazarı, Sinematek Film Program Koordinatörü Senem Erdine yer alıyor.

Festival kapsamında verilecek SİYAD En İyi Film Ödülü’nü belirleyecek sinema yazarları jürisi ise Övgü Gökçe, Yeşim Burul ve Talip Ertürk’ten oluşuyor.

Film Yönetmenleri Derneği tarafından verilecek “Film-Yön En İyi Yönetmen” ödülü, Ceylan Özgün Özçelik, Emre Kayış ve Mahmut Fazıl Coşkun’dan oluşan jüri tarafından belirlenecek.

BELGESEL JÜRİSİNDE COŞKUN ARAL YER ALACAK

“Belgesel Film Yarışması”nda yarışacak filmleri ise; belgesel film yapımcısı Coşkun Aral; yapımcı, yönetmen ve yazar Cengiz Özkarabekir; yönetmen, akademisyen, Belgesel Sinemacılar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Kurtuluş Özgen; yönetmen Mustafa Ünlü; yapımcı, yönetmen, Belgesel Sinemacılar Birliği kurucu üyesi Dr. Semra Güzel Korver’in yer aldığı jüri değerlendirecek.

Uluslararası Kısa Film Yarışması jürisi, akademisyen Prof. Dr. Bülent Çaplı, oyuncu Feride Çetin, Uluslararası Burgas Film Festivali Direktörü Emil Ovanesov ve yönetmen İlker Savaşkurt’tan oluşurken; Öğrenci Kısa Film Yarışması jüri üyeleri, yönetmen ve oyuncu Barış Atay, Diyarbakır Kısa Film Festivali Direktörü Serhat Gönen ve yönetmen, yapımcı Vuslat Saraçoğlu’ndan oluşuyor.

Adana Kısa Film Yarışması’nda yer alacak filmleri ise akademisyen Bülent Özkam, oyuncu Mine Çayıroğlu ve yönetmen, oyuncu Savaş Satış’tan oluşan jüri değerlendirecek.

Öne Çıkanlar