33. Ankara Film Festivali jüri üyeleri açıklandı

33. Ankara Film Festivali jüri üyeleri açıklandı
Yayınlanma:
A+ A-
Jüri başkanlığını yönetmen ve senarist Pelin Esmer üstleniyor. Jürinin diğer üyeleri ise Can Atilla, Feza Çaldıran, İlhami Algör, Melisa Sözen, Özlem Köksal ve Serdar Orçin.

Artı Gerçek - Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı'nın Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle düzenlediği 33. Ankara Film Festivali'nde jüriler belli oldu. Yarışmanın jüri başkanlığını yönetmen ve senarist Pelin Esmer üstleniyor.

Jürinin diğer üyeleri ise müzisyen Can Atilla, görüntü yönetmeni Feza Çaldıran, yazar İlhami Algör, oyuncu Melisa Sözen, akademisyen Özlem Köksal ve oyuncu Serdar Orçin.

"Ulusal Yarışma Filmleri" 3-11 Kasım tarihleri arasında izleyiciyle buluşacak.

MURAT ÖZER ANISINA ÖDÜL

Öte yandan Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) tarafından Ulusal Uzun Film Yarışması'nda yer alan uzun metraj bir filme SİYAD En İyi Film Ödülü, sinema yazarı ve eleştirmen Murat Özer anısına verilecek. SİYAD jürisinde Murat Özer'in yakın arkadaşları, sinema yazarları Şenay Aydemir, Erkan Aktuğ ve Burak Göral yer alıyor.

Ulusal Belgesel Film Yarışması'nda yer alan yapımların jüri üyeliğini ise Türkiye Almanya Film Festivali'nin kurucusu Adil Kaya, belgesel yönetmeni Ebru Şeremetli ve yönetmen Serdar Kökçeoğlu üstleniyor.

11 filmin yarışacağı Ulusal Kısa Film Yarışması jürisi ise; oyuncu Ece Dizdar, yönetmen Elif Refiğ ve sinema yazarı Esin Küçüktepepınar'dan oluşuyor. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar