Altın Kelebek adaylığından çekildiler: Sistem adil değil

Altın Kelebek adaylığından çekildiler: Sistem adil değil
Yayınlanma:
A+ A-
Hürriyet gazetesinin düzenlediği Altın Kelebek yarışmasında, ‘adaylık sisteminin adil olmadığına’ inanan isimler adaylıktan çekildiklerini duyurdular.

Bu yıl 48’incisi düzenlenen Altın Kelebek Ödülleri organizasyonunda adaylar arasında bazı isimler ‘adil’ olmayan bir yarışma olduğunu iddia ederek çekildi.

Aralarında Youtube içerik üreticisi Armağan Çağlayan, oyuncu Nazan Kesel, Vahide Perçin, Işıl Yücesoy, televizyoncu Aslı Şafak, şarkıcı Şanışer, Işın Karaca ve Yeşim Salkım adaylıktan çekildiklerini açıkladılar.

Sosyal medya hesapları üzerinden çekildiklerini açıklayan isimler Altın Kelebek yarışmasının ‘adil’ olmadığını savundu. Oyunca Nazan Kesel yaptığı paylaşımda, ‘Adil "olmayan bir yarışmanın adaylığından çekildiğimi belirtmek isterim’ derken oyuncu Yücesoy ise adaylık sisteminin doğru bir uygulama ile belirlendiğini düşündüğünü belirtti.

'ADALETLİ DEĞİL'

Perçin, adaylık seçiminin adaletli yapılmadığına inandığını belirtti. TV100'den Birsen Altuntaş'ın haberine göre, Perçin, yaptığı açıklamada, "Altın Kelebek adaylık seçiminin uzun zamandır adaletli yapılmadığına inandığım için adaylıktan çekiliyorum. Vahide Perçin… Saygılarımla…" ifadelerini kullandı.

‘ O LİSTEDE OLMAK İSTEMİYORUM’

Sunucu Aslı Şafak adaylıktan çekildiğini ‘Geçen yıl yaşam boyu onur ödülü, yaşamını kadın döverek geçiren İbrahim Tatlıses’e verilmişti. O listede olmak istemiyorum’ diyerek duyurdu.

Açıklama yapan isimlerin paylaşımları şöyle: