Anthony Hopkins'in yeni filmi belli oldu: Klasik müzik dehası Handel'i canlandıracak

Anthony Hopkins'in yeni filmi belli oldu: Klasik müzik dehası Handel'i canlandıracak
Anthony Hopkins, 'The King of Covent Garden' filminde Alman klasik batı müziği bestecisi George Frideric Handel'i canlandıracak. Filmin çekimlerine 2025'te başlanacak.

Artı Gerçek - Kariyerinin ikinci Oscar'ını Olivia Colman'la başrollerini paylaştığı tiyatro oyunu uyarlaması 'Father' ile alan usta oyuncu Anthony Hopkins, bu kez klasik müzik dehası Handel'e hayat verecek.

Yönetmen koltuğunda "Minamata" filmini yazıp yöneten Andrew Levitas'ın oturduğu filmin yapımcılığını Dan Lupovitz ve Jojo Rabbit filminin de yapımcı koltuğunda oturan Kevan Van Thompson üstleniyor.

Hopkins, "The King of Covent Garden" adlı filmde, Alman-Britanyalı barok besteci George Frideric Handel'i canlandıracak. Film, 18. yüzyılda faaliyet gösteren Handel'in ünlü koro başyapıtı "Messiah"ın üzerinde çalıştığı dönemi ele alacak.

'KURALLARI YIKAN DEHANIN GÜÇLÜ VE GÖRKEMLİ KUTLAMASI'

"Küresel izleyicilerin popüler hayal gücüne ilham veren bir marş yaratmak için tüm kuralları yıkan dehanın güçlü ve görkemli bir kutlaması" olarak özetlenen "The King of Covent Garden"ın senaryosunu Tim Slover kaleme aldı.

Beyazperde'de yer alan habere göre, küresel opera mezzo-soprano yıldızı Katherine Jenkins, filmde baş yapımcı olarak Peter Touche'a katılıyor ve müzikal performansını ve bilgisini filmin prodüksiyonuna yansıtmaya hazırlanıyor.

Embankment Films, 2025 sonbaharının sonlarına doğru yayınlanması planlanan proje için dünya çapında ön satışlara başladı. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar