Aslı İnandık, 'Deneme Çekimi'ni anlattı: Herkes cebindeki anıları çıkarıp doğaçlama yaptı

Aslı İnandık, 'Deneme Çekimi'ni anlattı: Herkes cebindeki anıları çıkarıp doğaçlama yaptı
Yayınlanma:
A+ A-
Aslı İnandık'ın, başrolünde yer aldığı ve ortak yazarlarından biri olduğu Deneme Çekimi Blu Tv'de yayında. İnandık, diziyi, yeni müzikali Hamiyet'i ve son filmi Oregon'u anlattı: Sektörde benim 10 senedir deneyimlediğim şeylerin bütünü gibi düşünebiliriz.

Artı Gerçek - Aslı İnandık, Semih Gülen'le birlikte kaleme aldığı ve aynı zamanda başrolünü üstlendiği "Deneme Çekimi" dizisi hakkında konuştu. İnandık ayrıca, yönetmenliğini Kerem Ayan'ın üstlendiği ve Nisan ayında vizyona giren Oregon filminin festival serüvenini, izleyici tepkilerini, Mayıs 2023'te çekimleri biten "Deneme Çekimi" dizisinin çıkış noktasını ve sektöre dair deneyimlerini anlattı.

'ÜZERİNE DÜŞÜNÜLECEK BİR DÜNYA YARATTIK'

BluTv'de izleyiciyle buluşan yeni dizisi hakkında T24'ten Muammer Brav'ın sorularını yanıtlayan İnandık, "Bir şeylere maruz bırakılan, maruz kalan ve aslında tepki ve tepkisizliği ile kurulmuş bir dünya. Zaman zaman kıkırdatacak, üzerine düşünülecek donelerle süslemeye, bir dünya yaratmaya çalıştık." dedi.

Dizide canlandırdığı Kübra adlı karakter hakkında da detaylar veren İnandık, "Sektörde benim 10 senedir deneyimlediğim şeylerin bütünü gibi düşünebiliriz. Sadece benim değil Kübra orada bir figür, çok baskın bir karakter de değil...Konuk gelen bütün oyuncular, 25 yaşındaki Kübra idi aslında. Dolayısıyla herkes cebindeki anıları çıkarıp doğaçlama yaptı" dedi.

hamiyet-00.webp

YENİ MÜZİKALİ HAMİYET'İ DE ANLATTI

Geçen yıl 25. yıldönümünü kutlayan, Türkiye’de Indie müziğin en önemli temsilcilerinden Peyk, ilk müzikalini 27. İstanbul Tiyatro Festivali'nde izleyicilerin beğenisine sundu.

İstanbul’un dışındaki bir işçi mahallesinde kocası ve iki kızıyla sakin bir hayat süren Hamiyet’in 1980 darbesiyle altüst olan hayatını anlatan müzikalin metnini, İrfan Alış’ın hikâyesini temel alarak, Masumlar Apartmanı’nın da senaristlerinden Deniz Madanoğlu yazdı.

Başrolünü üstlendiği Hamiyet oyunundan da bahseden İnandık, "Hamiyet gerçek bir hayat hikayesi hem de çok tanıdık, birimizin anneannesi, birimizin teyzesi, birimizin yolda gördüğü biri" ifadelerini kullandı.

DENEME ÇEKİMİ DİZİSİNİN KONUSU

Sinema ve televizyon dünyasında tutunmaya çalışan Kübra’nın yolu gittiği oyuncu seçmelerinde kimi zaman festivalleri hedefleyen uçuk yönetmenlerle; kimi zaman totali hedefleyen fırsatçı yapımcılarla kesişir. Girdiği deneme çekimlerinin bu çeşitliliği hem oyunculuğunu hem de sosyal kimliğini zorlayacaktır.

Öne Çıkanlar