Ata Demirer'in 'Bursal Bülbülü' albümü 45 milyonun üzerinde dinlendi

Ata Demirer'in 'Bursal Bülbülü' albümü 45 milyonun üzerinde dinlendi
Yayınlanma:
A+ A-
Ata Demirer'in yazdığı, BKM'nin yapımcılığını üstlendiği 'Bursa Bülbülü' filminin müziklerinden oluşan albüm tüm dijital platformlarda 45 milyonun üstünde dinlendi. Plak formatından yayınlanan albümün 4'üncü basımı yapıldı.

Artı Gerçek - Ata Demirer'in, geçen yıl Disney Plus'ta yayınlanan 'Bursa Bülbülü' filminin müziklerinden oluşan albümü, tüm dijital platformlarda 45 milyonun üstünde dinlendi. Plak koleksiyonerlerin yoğun ilgisi ve Kalan Müzik & BKM iş birliği ile LP formatında yayımlanan 12 şarkılık albümün geçtiğimiz günlerde 4. basımı gerçekleştirildi.

rjknjcuc8umcwthevgre6q-jpg.webp

80'Lİ YILLARA GERİ GÖTÜREN ALBÜM

Yayınlandığı ilk hafta müzik listelerinin en çok satın alınan ve dinlenen albüm listelerinde yer alan 'Bursa Bülbülü'nün orijinal film müzikleri albümü 80’li yıllardaki müzikleri anımsatıyor.

'Bursa Bülbülü' albümünde, filme özel hazırlanan üç yeni eser de yer alıyor. Müzik listelerinin yanı sıra radyolarda da en çok istek alan albüm oluyor. Dillere pelesenk olan 'Beyaz Zambaklar'ın sözleri Ata Demirer’e, müziği Ata Demirer ve Taşkın Sabah’a, 'Unutma Beni' ve 'Bursa Kızları' adlı şarkıların sözleri Ata Demirer’e müzikleri ise Taşkın Sabah’a ait. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar