Aydın Doğan Ödülü bu yıl Antakya Medeniyetler Korosu'na verildi

Aydın Doğan Ödülü bu yıl Antakya Medeniyetler Korosu'na verildi
Yayınlanma:
A+ A-
Aydın Doğan Vakfı tarafından verilen Aydın Doğan Ödülü'ne bu yıl Antakya Medeniyetler Korosu'na verildi. Vakıf ödülün gerekçesi olarak, koronun Hatay'ın özgün kültürel zenginliğini dünyaya tanıtmasını gösterdi.

Artı Gerçek - Aydın Doğan Vakfı tarafından; kültür, sanat, edebiyat ve bilim alanlarında ulusal ya da uluslararası platformlarda takdir toplayan kişi ve kurumlara verilen Aydın Doğan Ödülü'nün bu yıl Antakya Medeniyetler Korosu'na verilmesi kararlaştırıldı.

HATAY'DAN DÜNYAYA BARIŞ MESAJLARI ULAŞTIRDI... MÜZİĞİN EVRENSEL OLDUĞUNU HATIRLATTI

Vakıf ödüle ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Antakya Medeniyetler Korosu, ülkemizin kadim şehirlerinden Hatay'ın asırlar öncesine uzanan kültürel zenginliğini ve medeniyetler arasındaki hoşgörü yaklaşımını 2008 yılından bu yana büyük başarıyla dünyaya tanıtmış, Hatay’dan tüm dünyaya barış mesajları ulaştırmış, yurt içi ve yurt dışında verdiği 1.500’ün üzerindeki konserle müziğin evrensel bir dil olduğunu hatırlatmıştır. Ülkemizi derinden sarsan 6 Şubat depreminde 7 sanatçısını kaybeden ve çalışmalarına ara vermek zorunda kalan koronun yeniden bir araya gelmesi için dayanışma ruhuyla büyük çaba gösterilmiştir. Sanata ve sanatçıya büyük değer veren ve her zaman destekleyen bir kurum olarak, Antakya Medeniyetler Korosu’nun bugüne kadar göstermiş olduğu başarıyı takdir etmek ve aynı zamanda genç insanlarımıza örnek olmaları amacıyla bu yılki Aydın Doğan Ödülü’nün Yönetim Kurulumuzun kararıyla Antakya Medeniyetler Korosu’na verilmesi kararlaştırılmıştır" (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar