Banksy'nin çiziminin bulunduğu ev yıkıldı: Eser yıkımın ardından keşfedildi

Banksy'nin çiziminin bulunduğu ev yıkıldı: Eser yıkımın ardından keşfedildi
Yayınlanma:
A+ A-
Anonim sokak sanatçısı ve politik aktivist Banksy'nin yeni bir sanat eseri keşfedildi. İngiltere'de 500 yıllık bir çiftlik evinin duvarında yer alan çizimin, evin bir inşaat firması tarafından yıkılmasının ardından Banksy'e ait olduğu ortaya çıktı.

Artı Gerçek - Kimliğini gizleyen ve anonim kalmayı tercih eden, İngiliz sokak sanatçısı ve politik aktivist Banksy'nin, İngiltere'nin kırsal kesimlerinde bulunan 'Morning Has Broken' (Gün Ağardı) adlı eserinin duvarda yer aldığı çiftlik evi yıkıldı.

Rusya'nın işgalinin ardından, Ukrayna'nın Borodyanka kentinde ortaya çıkan duvar resimleriyle gündeme gelen sokak sanatçısı Banksy'nin, yeni bir sanat eseri ortaya çıktı. İngiltere'de 500 yıllık olduğu düşünülen bir çiftlik evinde ortaya çıkan ve 'Morning Has Broken' (Gün Ağardı) adını taşıyan eserde, demir perdeleri örten bir çocuk ve kedi görülüyor.

Sosyal medya hesabında çiftlik evinin son halini paylaşan sanatçı, eserin yıkıldığı haberini doğruladı. Evin yıkımında yer alan inşaat firmasının yetkilileri, sanatçının eserinden haberdar olmadıklarını ifade etti.

ESERİN BİR KISMI KURTARILABİLDİ

Çizimin Banksy’e ait olduğu, anonim sanatçının Instagram hesabından bir yıkılan evi ve çizdiği figürü paylaşmasının ardından ortaya çıktı. Hatasından geri dönmeye çalışan firma yetkilileri, molozlar arasında başlattıkları inceleme kapsamında eserin bir kısmını kurtarabildiklerini açıkladı.

Firma henüz detaylı bir açıklama yapmadı ancak Banksy'nin bölgedeki bir takipçisi konuya ilişkin, sanatçının eserini kasıtlı olarak yıkımdan önce paylaşmadığını, yıkımın sanatının bir parçası olabileceğini düşündüğünü söyledi. (KÜLTÜR SANAT)

Öne Çıkanlar